גרפולוגיה ורפואה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גרפולוגיה ורפואה 

מאת   30/10/2006 |  נצפה 5338 פעמים
גרפולוגיה ורפואה


תורת כתב היד היא תורה עתיקה. יש סוברים שכבר בימי התנ"ך השתמשו מלכים בטקטיקות לחימה שונות על פי ניתוח כתב היד של יריבהם.
היום-רבים שימושי הגרפולוגיה:מעסיקים נעזרים בה ועל פי כתב היד משבצים עובדים,קיבוצים ומושבים מקבלים או דוחים תושבים על-פי איבחון
גרפולוגי.אלו שימושי גרפולוגיה נפוצים ומקובלים,אך-האם ניתן לאבחן מחלות על-פי כתב היד?? מסתבר שכן!!
משך שנים (כעשר שנים) בהן אני מנתחת כתבי יד העמקתי ובדקתי מכאובים ובעיות בריאות וגיליתי שכאבי ראש-למשל-רואים מאד ברור בכתב היד.יותר מכך-אחד התנאים לאבחון אותם אנו-הגרפולוגים מבקשים לדעת לפני אבחון הוא האם הכותב/ת סובל/ת ממחלה כרונית כלשהי:

זרימת דם לא תקינה יכולה למשל לגרום לרעידות בכתב היד-אם נדע שהכותב/ת סובל/ת מתעוקת לב או לחץ דם לא תקין נשייך לכך הרעידות.
אם נדע שהכותב/ת סובל/ת מקשיי נשימה-נדע שהמירווחים הגדולים בכתב ידו יכולים להיות תוצאה של בעיות הנשימה ולא של תכונת אופי כלשהי. אם כך הם הדברים הרי שאפשר לבדוק סימני כתב (תמיד שילוב של מספר סימנים) ולבדוק מצוקה,מכאוב או לחילופין גם הריון אצל הכותב/ת!!!

בכל כתב אותו אבחנתי בדקתי נושא זה של מכאובים ובעיות רפואיות-ציינתי בתחתית האבחון את שראיתי וביקשתי שהכותב/ת יחזרו אלי ויאשרו או ישללו את השערתי. התוצאות הדהימו גם אותי!

תוך כדי אבחון כתב יד מסוים ראיתי סימנים לכך שיש משהו בבטן של הכותבת. מכיוון שהיא לא ציינה את גילה לא יכולתי לדעת האם מדובר בהריון או חלילה בגידול ברחם. לאחר שאבחנתי גם מצוקה ומשבר בכתב ידה -ביקשתי שתתקשר אלי ונלבן את העניין: בשיחת הטלפון שערכנו הסתבר שאמנם האישה במשבר זמן רב משום שהבת שלה נסעה למזרח הרחוק ולא יצרה קשר זמן רב,תוך כדי זמן זה מצאו מיומה בבטנה של הכותבת! התדהמה שלי מכך שראיתי באופן ברור גוש בבטנה של הכותבת (ששומרת איתי על קשר עד היום!) גרם לכך שבכל כתב שאבחנתי מאז אני בודקת מצוקות ובעיות בריאות.

היות שיש בבעלותי בית מרקחת - אספתי כתבי יד מלקוחות וערכתי השוואות בין כתבי יד של נבדקים לאחר בדיקת רופא ועם אבחנה זהה: אנשים שסבלו מחום גבוה - בלט הדבר בכתב ידם , כמו גם שגיליתי שרבים מאלו שהגיעו עם אבחנת רופא של דלקת גרון - לחצו באזור זהה באותיות מסוימות ויצרו סימן באזור הכואב!!

תחום גילוי מצוקות ומכאובים בכתב היד פחות ידוע ופחות מפותח משאר תחומי הגרפולוגיה.
משך עבודתי על כתבי יד שונים אבחנתי כאבי גרון כרוניים (ובהתאם לכך גם המלצתי שלא ללמוד הוראה) הבחנתי בכאבי גב ורגלים הריונות ומיגרנות אך - חשוב מאוד לציין שאין הגרפולוגיה מטפלת ואין היא מהווה בשום אופן תחליף לרופא. ניתן בעזרת הגרפולוגיה לתת כיוון, להפנות את תשומת הלב לאזור מסוים בגוף ומכאן להפנות לייעוץ רפואי ממוקד יותר. אז-אם תראו לבבות באותיות מסוימות יתכן שהכותב מאוהב ( וטוב שכך!) אך ייתכן גם שיש לו לחץ לבבי או תעוקת לב!!!

-אסתי טל-
אסתי טל, גרפולוגית, בוגרת מדעי החברה (B.A האוניברסיטה העברית י-ם), מייעצת, מרצה ומלמדת גרפולוגיה כ-10 שנים.
מאמר זה פורסם גם באתר דוקטורס בכתובת:
http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Article/xID/3792/xCT/63/xCN/printer
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה