על אופניים ובריאות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על אופניים ובריאות 

מאת   23/11/2009 |  נצפה 2775 פעמים

רכיבה על אופניים הפכה בשנים האחרונות לאחד מענפי הספורט הפופולאריים בישראל.
מה הם היתרונות בספורט זה ועל מה יש להקפיד.
 


פרופ' אורי רוזנשיין, מומחה לקרדיולוגיה התערבותית ומנהל מחלקה קרדיולוגית במרכז רפואי "בני ציון", חיפה
מתוך מגזין פעימות און ליין, מאי 2008

בשנים האחרונות חלה עלייה מרשימה במספר האנשים בישראל ובעולם המערבי כולו שהפכו את הרכיבה על אופניים לא רק לחלק משיגרת חייהם אלא בעיקר לפעילות הגופנית המועדפת עליהם. הסיבות לכך הן מגוונות החל ממצוקת חניה בערים מרכזיות ועד למעורבות בספורט אתגרי. אך תהיה הסיבה אשר תהיה על עובדה אחת אין מחלוקת. רכיבה על אופניים בצורה מבוקרת נכונה ובטיחותית יכולה לשפר את איכות החיים ואת הבריאות של כולנו ומחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות, חלקם בשיתוף עם אגודת הלב האמריקנית, מצאו כי רכיבה על אופניים בתדירות של כ 4 פעמים בשבוע למשך של כ 30-60 דקות, משפרת את כושר הלב והריאות ומפחיתה משמעותית את הסיכוי לחלות במחלת לב. 

אז הנה כמה סיבות מדוע רכיבה על אופניים טובה לבריאותנו וגם כמה עיצות כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה :

 

לפני שעולים על האופנים

אמנם רכיבה על אופניים ממולצת לכולנו מהסיבות שתוארו לעיל אך יחד עם זאת לכל אחת ואחד מאיתנו יש יכולות ומגבלות רפואיות ופיסיולגיות שונות. לכן בטרם נעלה על האופנים מומלץ לפנות תחילה אל הרופא המטפל ולברר עימו לא רק מה מומלץ לנו ומה לא אלא בעיקר להעזר בו לשם קבלת הנחיות לגבי ביצוע פעילות גופנית. התחלת פעילות גופנית באופן לא מבוקר עלולה להיות מסוכנת ויכולה להגדיל משמעותית את הסיכוי לאירוע לבבי. על אלו יש להוסיף כמובן חבישת קסדה בכל רכיבה והקפדה על שתיה מספקת במהלך הרכיבה. לכך מומלץ להוסיף גם משקפי שמש כדי להגן על העיניים מפני קרינת שמש וחדירת גופים זרים, חבישת כובע בימי הקייץ וגם שימוש בקרם הגנה. אלו מאיתנו האוהבים לרכב גם בשעת ערב או לילה חייבים להצטייד גם באמצעי זהירות לרכיבה בחשיכה כגון בגדים בהירים, מחזירי אור, פנס קדמי.
והחשוב מכל ! לא להגזים ולהיות קשובים לגוף. 

שחל טלרפואה - רפואת העתיד פועלת כבר היום, בעשרות אלפי בתים בישראל עשרות אלפי המנויים של שחל מצוידים במכשור טלרפואי מהמתקדמים בעולם, ההופך את האבחון מהבית לפשוט וידידותי. האמצעים הטכנולוגים העומדים היום לרשות הטלרפואה מאפשרים לצוות הרפואי מעקב שוטף אחרי מצבו של המנוי, בארץ או בעולם. התקף לב | מחלות לב

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה