סקירה כללית על מכשירים משוק ההון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סקירה כללית על מכשירים משוק ההון 

מאת   03/11/2009 |  נצפה 1453 פעמים

מדדים

מדד דאו-ג'ונס

כפי שאכן נמסר בסקירה הקודמת גילינו שהמדד התנהל לאיטו כלפי מטה במימושי הסוחרים, אולי בדרך לקראת עליות מחודשות. בסה"כ אנו עדים למצב בו השער ירד עד לנקודת בה הוא "נגע" בקו המגמה העולה. ובכל זאת לעת עתה אנו עדיין מוצאים שהמומנטום יורד, ובמקביל לו ניכר מסחר ער דווקא בכיוון הדובי. אולם יש לשקול את הצעדים בצורה מדודה, שכן כל מהלך הירידות מהווה תיקון מלא של פיבונאצ'י", במה שניראה כתחילת יציאה מתיקון כלפי מעלה. חשוב יהיה להמתין עוד יום או שני ימי מסחר כדי לבחון מה צופן לנו העתיד.

נאסדק

גם הנאסדק ביצע מהלך ירידות כפי שהיה צפוי ועל כך נמסר בסקירה הקודמת. הירידות במדד זה, שלא כמו במדד הדאו-ג'ונס, ניכרות יותר ובאופן יותר משמעותי. אנו עדים למצב בו נעשו כמה ניסיונות כושלים להעלות את המחיר, התהוותה תבנית היפוך "טריפל-טופ", כשהנגיעה האחרונה הייתה למעשה ניסיון כושל נוסף לפריצה מעלה שגם נסגר בנר היפוך, שהוא זה שאותת על מהלך הירידות האפשרי – כפי שאכן קרה בפועל. גם הסטיות באינדיקאטורים השונים ממשיכים לאותת על המגמה הדובית. אמנם אין סימנים ממשיים שיכולים בשלב זה להעיד על היפוך המגמה כלפי מעלה, אולם בכל זאת יש להביא בחשבון שהשער הגיע לקו בלימה – הן מעצם היותו נקודת תמיכה, והן מעצם היותו נקודת האל-חזור. כך שבהחלט אנו יכולים להיות צפויים למהלך של תיקון כלפי מעלה לטווח קצר, כשהמשכו יהיה חזרה למהלך הדובי שהחל עוד קודם לכן, אך יש לעקוב אחר ההתפתחויות בימי המסחר הראשונים של שבוע המסחר הקרוב.

מדדים עולמיים מבית פורקס פרוז, פורטל מסחר במט"ח

הסקירה מבית פורקס פרוז
http://www.forexpros.co.il

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" http://www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה