ועדות רפואית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ועדות רפואית 

מאת   02/11/2009 |  נצפה 2056 פעמים
כל אדם אשר נפגע בתאונת עבודה או תאונת דרכים בעבודה, ותביעתו התקבלה במוסד הביטוח הלאומי, עתיד להתייצב בפני ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי, על מנת שזו תקבע את אחוזי הנכות של הנפגע ככל ונגרמו.הועדה הרפואית מורכבת מרופא מומחה בתחום אליה משתייכת פגיעתו של הנפגע, ומזכיר ישיבה שתפקידו לרשום את דוח הועדה.

הועדה הרפואית פועלת בשני שלבים:

הקשבה לתלונות הנפגע- הרופא המומחה שומע במהלך הועדה הרפואית את תלונותיו של הנפגע. יש לציין כי הנפגע רשאי לערוך מראש מסמך בו יפרטו כל תלונותיו הרפואיות ולהגישו לרופא הועדה אשר יקרא את הכתוב במסמך ויצרפו לדוח הועדה.
במידה והנפגע לא ערך מסמך מראש, תלונותיו של הנפגע יירשמו בדוח הועדה ובסיום שמיעת טענותיו, יתבקש הנפגע לחתום על דוח הועדה, וזאת על מנת לאמת את הכתוב בדוח. בטרם החתימה על דוח הועדה, חשוב לקרוא בעיון את הכתוב בדוח על מנת לבדוק אם לא הושמטו פרטים. כמו כן תתבקש חתימת הנפגע לעריכת הבדיקה הרפואית.

בדיקה רפואית- טרם עריכת הבידקה הרפואית על ידי הרופא המומחה תתבקש חתימתו של הנפגע כאישור לביצוע הבדיקה.
הבדיקה הרפואית נועדה לקבוע את המחלות והליקויים מהם סובל הנפגע, ולתרגם אותם לאחוזי נכות רפואי בהתאם לחומרתם וזאת כאמור לפי ספר המבחנים ותקנות הביטוח הלאומי, המונה רשימה של מבחנים הכוללים את אחוזי הנכות של כל ליקוי רפואי.לאחר הבדיקה הרפואית יכתוב הרופא את מסקנותיו בדבר קיומה או היעדרה של נכות זמנית או קבועה של הנפגע בפרוטוקול אשר יימסר לנפגע כעבור מספר ימים.

כל ההליך כפי שהוא מתואר לעיל עורך מספר דקות וזאת משיקולים כלכליים ועומס הקיים על הועד ה ועל כן חשוב להתכונן לפני הופעה מול הועדה הרפואית כך שהנפגע יציג בפני הועדה את כל טענותיו על הצד הטוב ביותר ומבלי להחסיר דבר.על החלטת הועדה הרפואית רשאי הנפגע לערר פעם אחת בלבד בפני ועדת ערר. ערעור לועדת הערר יוגש למוסד הביטוח הלאומי הקרוב למגורי הנפגע תוך 30 יום מהיום שבו נתקבלו ממצאי הועדה הרפואית הראשונה.דברי ההסבר פורטו במאמר זה בצורה חלקית, תמציתית וכללית. בשום מקרה אין לראות בהם את נוסח החוק. המאמר לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי, ובכל מקרה מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין, לצורך קבלת ייעוץ בדבר זכויותיכם ע"פ הדין.


שלי שוסטר, עורך דין תאונת דרכים
מאור-שוסטר משרד עורכי דין מתמחה בדיני מזונות, נזיקין
טל': 077-500-63-63 פקס: 077-500-84-03
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה