הציונות - מלכות בית דוד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הציונות - מלכות בית דוד 

מאת   25/10/2009 |  נצפה 2145 פעמים
הרב ישכר שלמה טייכטל, בספרו: "אם הבנים שמחה". משווה את הציונות למלכות בית דוד, וכך בהשוואתו משיב לתמיהות ומאשת נפשם של "שומרי העיר" והחדרים, על יחסם לציונות. הוא כותב כך :

"כול שורש בית דוד החל ממעשה יהודה ותמר כלתו - אישתו, אחר - כך רות המואבייה אשר התגיירה על - ידי בועז, ואף בחירת דוד עצמו על - ידי שמואל עברה שלב שבו שמואל הצביע על אליאב - אחיו הגדול של דוד כראוי למלוכה [על ישראל] והקב"ה צווה עליו למשוח את דוד באומרו 'אדם יראה לעיניים ואלוהים יראה ללבב' ... שי"ת מעטף דבר זה בכמה מיני עיטופים ואפילו באמצעים שאינם נאים, ואף כעורים - כדי שלא ירגישו בזה הצינים והמקטרגים ... "

כלומר: מלכות בית דוד, התחילה את דרכה, בדרך מאוד לא ישרה ונאותה ודבר זה, נמשך עד למלכות עצמה. למשל: מקרה דוד ובת - שבע, שהמלך לקח אשת איש מהמקלחת ישר את חדר המיטות המלכותי, ושולח את אוריה, הבעל. אל המלחמה בקו הראשון, במטרה שהוא ייהרג במלחמה. כתוצאה מכך, נולד שלמה שבונה את בית - המקדש הראשון.

נכון שבוני הארץ והחלוצים היו חילונים. חילונים שבועלים נידות, אוכלים חזירים, ומחללים שבתות, אך הם בוני הארץ הזאת ושליחי האלוהים.

לצערי, חז"ל לימדונו כי "הכול הולך אחר העיקר" [מסכת מעשרות פ"ג,מ"י] כלומר: כול ההתחלות רומזות על העתיד להיות בסוף התהליך. כמו - כן, האר"י כותב: "הכול הולך לאחר ההתחלה" [עץ חיים, שער ד, פ"ד]. נכון, שמלכות בית דוד הגיעה לרגעי שיא בהיסטוריה היהודית, אך מה היה סופה של מלכות זאת - מלכות זאת פסקה, בגלל כמה מלכים חסרי שכל שלא ידעו לקרוא את המפה הפוליטית נכון ונכשלו כישלון מוחלט. המלכות פסקה, עד היום עדיין לא קיימת. כך, בדומה למלכות בית דוד, סופה של הציונות יהיה כישלון מוחלט.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה