סקירה כללית על מכשירים משוק ההון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סקירה כללית על מכשירים משוק ההון 

מאת   19/10/2009 |  נצפה 1368 פעמים

מדדים

מדד דאו-ג'ונס

המדד זכה לעליות שערים לאורך זמן, אלא שלאחרונה אנו מוצאים מגמת עליות "מגמגמת" בה קו ההתנגדות שנפרץ אינו משמש כקו תמיכה. כמו-כן, השיא החדש אליו הגיע השער מסתמן כפריצה המלווה בהיפוך לתיקון. הדבר מתבטא בין היתר גם באינדיקאטורים השונים בהם ניתן להבחין בסטיות ובמומנטום שהולך ונחלש. יתר על כך, גם בניתוח תמונת המצב במבט רחב ניתן יהיה למצוא שהשער עלה עד נקודת הבלימה של "פיבונאצ'י" בדרך לירידות מחודשות אפשריות. אמנם אין להוציא מכלל ספק שבהמשך עוד ניראה עליות שערים של המדד, אולם מרבית הסימנים מצביעים על כך שדווקא בטווח הקרוב נבחין בצבע האדום השולט בגרף. המ גם שיום המסחר האחרון של השבוע החולף סגר שירידות שערים, תוך גילוי מסחר ער במיוחד.

נאסדק

גם הנאסדק, בדומה לדאו-ג'ונס, מצביע על ירידות אפשריות בטווח הקרוב. זאת לאחר עליות ממושכות, במיוחד לאחרונה – לאורך כעשרה ימים ללא תיקון. כל זאת בהמשך למגמה דובית ארוכת זמן המלווה מבנה מחירים יורד. אמנם עוד תתכננה עליות לנאסדק, אך בטווח הקרוב ניכר שהסימנים מצביעים דווקא על ירידות, לפחות על בסיס תיקונים ומימושים – הניסיון שבוצע ביום המסחר האחרון של שבוע המסחר החולף לפרוץ את קו ההתנגדות נכשל ולווה בסימני היפוך של תיקון, אולי אף בתחילת היווצרותה של תבנית היפוך אפשרית, אם כי כרגע היא עדיין לא ניכרת. יחד עם זאת, המומנטום יורד, ניכרות סטיות באינדיקאטורים, וגם בניתוח תמונת המצב במבט רחב הסימנים מצביעים על אותם נתונים. למרות הכול יש לנקוט במשנה זהירות ולבחון כניסה לעסקת שורט רק לאחר שבירת נר ההיפוך של יום המסחר האחרון – כלפי מטה.

הסקירה מבית פורקס פרוז
http://www.forexpros.co.il

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" http://www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מטבע כלשהו או לסחור בין צמדי מטבעות כלשהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר במט"ח נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה