מהי קבלה עצמית אמיתית וכיצד היא קשורה לקבלת האחר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהי קבלה עצמית אמיתית וכיצד היא קשורה לקבלת האחר? 

מאת   09/10/2009 |  נצפה 4179 פעמים


מהי קבלה עצמית אמיתית וכיצד היא קשורה לקבלת האחר? / מאת יואב ברנזוןחיה ותן לחיות

קבלה עצמית מבוססת על העיקרון של "חיה - ותן לחיות". אנשים שמקבלים את עצמם הם אנשים שאינם כופים על עצמם לחיות בצורה מסויימת המקובלת או מוסכמת על אחרים.

הם אינם אונסים את עצמם לחיות כמו כולם והם אינם מכריחים את עצמם לעשות דברים שאינם טובים להם או אינם מתאימים להם. לכן, הם גם אינם כופים את הדעות שלהם על אחרים ואינם מנסים לשנות אחרים כדי שיתאימו לגישות ולדעות של עצמם.


קבלה עצמית אמיתית מחייבת קבלת האחר
מי ששואף לקבל את עצמו באמת, כולל כל הפגמים וכל החסרונות שבו, חייב גם ללמוד כיצד לקבל את האחר, את השונה, את זה שחי ופועל בצורה אחרת ממנו.

אדם שאינו מקבל אנשים אחרים ששונים ממנו אלא פשוט שופט אותם, מתנגח בהם, נלחם בהם ומשקיע אנרגיות ומאמצים כדי להכתיב להם סגנון חיים או גישה משלו - לא רק מכלה את כוחותיו לשווא אלא גם מעיד על עצמו שהוא עדיין לא הגיע לנקודה בה הוא באמת מקבל את עצמו, משלים עם עצמו וחי עם עצמו בשלום. המלחמה שלו באחרים מסמלת את המלחמה שלו בעצמו, וחוסר המוכנות שלו לקבל חלקים מסויימים בתוכו שבהם הוא מתבייש, אותם הוא מגנה או שאותם הוא מנסה להסתיר.אין אחידות כי כל אחד שונה


ברגע שאדם מבין שאין אחידות בחיים, שכל אחד שונה ושיש הבדלים אדירים בין בני אדם הוא מתחיל לקבל את השוני הספציפי שלו, הוא משחרר את עצמו מכבלים אותם הוא ניסה שנים לכבול את עצמו כדי להיות "כמו כולם" והוא מתחיל באמת להתחבר לעצמו ולחיות את החיים האמיתיים שלו, ללא שום השפעה מלאכותית מבחוץ.

באותה המידה, הוא מתחיל להיות אמפטי לשונות ולחריגות של אחרים, הוא מקבל אחרים בצורה מלאה ומניח לאחרים לבחור את הבחירות שלהם ולחיות את החיים שלהם כפי שהם מוצאים לנכון, מבלי להתערב או לנסות "לתקן" אותם.
מי שכופה על עצמו - כפייתי גם ביחס לאחרים

רק אנשים שמנסים לחיות בצורה מסויימת שאינה טבעית להם, שמנסים להיות "הכי בסדר", שאינם מוכנים להודות בייחודיות של עצמם ובהעדפות של עצמם ושמתעלמים לחלוטין מהאמת הפנימית הייחודית להם - הם אנשים כפייתיים גם ביחס לאחרים.

אדם שמקבל את עצמו - נינוח ורגוע לגבי עצמו. עבורו - נגמרה המלחמה והמאמץ להשתנות ולהתאים את עצמו לסביבה החיצונית ומתחיל הכייף וההנאה מהחיים עצמם, ומהזכות לחיות אותם בדיוק כפי שהוא רוצה ובדיוק לפי מה שמתאים לו.


וטיפ לסיום: קבלת אחרים מעידה על קבלה עצמית וקבלה עצמית מובילה לקבלה טבעית של חריגים ואחרים השונים ממך.יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה