מוטיבציה- מנוע ענק של הצלחה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מוטיבציה- מנוע ענק של הצלחה 

מאת   02/10/2009 |  נצפה 1725 פעמים
‏יום שישי 26 יוני 2009

מוטיבציה- מנוע ענק של הצלחה


מהי מוטיבציה? מאיפה היא מגיעה? מה היא עושה לנו? שאלות מעניינות מאוד. אם נסתכל על הגדרה מילונית של מוטיבציה, נקבל משהו כמו זה: "הנעה, הידועה גם כמוטיבציה, היא מכלול התהליכים אשר מעוררים, מכוונים ומשמרים את ההתנהגות האנושית לעבר מטרה מסוימת". אך ההגדרה המילונית ממש לא ממחישה לנו את כוחה העצום של מוטיבציה ואת היותה מנוע ענק של הצלחה.

אם אתה שואפים להצלחה, חשוב שתדעו מהי מוטיבציה ובעיקר מאיפה אתם מקבלים אותה ומה היא יכולה לאפשר לכם. מוטיבציה היא אחד מתוך שישה מנועים עיקריים של עשייה (אכתוב על כך בהמשך) ועשייה היא אחד המרכיבים הקריטיים ביותר של הצלחה.

מוטיבציה זה הדלק שלכם, חשוב שתדעו מאיפה אתם מקבלים אנרגיה, כי אם רק תוציאו כל הזמן אתם תיסעו על הקו האדום, כאשר בכל רגע אתם עלולים להיתקע באמצע הכביש המהיר. לא מומלץ, או קיי... לכן אני ממליץ על תרגיל מאוד מאוד פשוט: תזהו את המקומות, האירועים, הפעילויות, האנשים שנותנים לכם מוטיבציה ואנרגיה והקפידו לעשות אותם באופן קבוע. ממש הכניסו אותם ליומן, התייחסו לכך כמשהו שהוא חובה בדיוק כמו שברוב המקרים לא תגידו לבוס שלכם- תשמע היום לא בא לי לבוא, אז למה שלעצמכם יגיע היחס הזה, למה הזלזול הזה בבן אדם הכי חשוב בחייכם, בנכס הכי יקר- זה אתם!

תחשבו מה היה קורה אילו היינו מתייחסים לדברים שאנו רוצים לעשות ולדברים שנותנים לנו כוח לעשות דברים אחרים, כחובה, כמחויבות שלנו- שם מסתתר ההבדל! אנחנו לא רגילים לשינוי הזה כי חובה מצטיירת עבורנו כדבר שלילי בד"כ, שאנחנו חייבים למלא, מה אם היינו הופכים את החלומות שלנו ואת המטרות שלנו לחובה, למשהו שחייב לקרות, לא אולי, לא היה נחמד ש..., לא לקוות לזה, פשוט לעשות את זה. כאן ועכשיו!

מוטיבציה יכולה להגיע מכל מיני מקומות: חלקנו מקבלים זאת מלמידה, חלקנו מספורט, חלקנו מצפייה בסרטים מעוררי השראה, מקריאה, מהרצאות וסדנאות, מאתגרים. בגדול אומרים שישנם חמישה מקורות של מוטיבציה בדרך כלל: אתגרים, תגמול, פחד, צמיחה ולמידה, והכרה. כן כן קראתם נכון...פחד זה גם משהו שמניע הרבה אנשים, אך בטווח הארוך הוא לא אפקטיבי. תנסו לראות איפה אתם נופלים ולמה מהדברים שתיארתי יש כוח להרים אתכם. כי בלי מוטיבציה לא רק שלא תעשו הרבה, אלא גם אם תעשו, העשייה שלכם לא תהיה איכותית.

זה עניין של הרגשה, נסו לחשוב על השבוע האחרון, לעבור יום יום אחורה ולשאול: "כאשר פעלתי והשגתי תוצאות (אפילו אם מדובר ב'תוצאות קטנות'), מה גרם לכך, מה הניע אותי, מה הדליק אותי?". נסו גם להיזכר בסיפורי הצלחה שלכם מהעבר ותשאלו "מה אפשר את זה, מה הניע את זה, מה הצית את הניצוץ והתניע אתכם?" יש לי עוד הרבה מה להגיד על מוטיבציה...נמשיך בפעם הבאה.


באהבה ובהערכה :)
יואב זילכה
www.mentorme.co.il
באהבה ובהערכה,יואב זילכה, מנכ"ל ומנטור ראשי.
___________________________________
Mentor Me
מנטורינג ליצירת שפע והצלחה בחיים ובעסקים

טל: 072-2509699 פקס: 072-2509690
נייד: 054-7929566
דוא"ל: info@mentorme.co.il
http://www.mentorme.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה