סטרואידים ופיתוח גוף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סטרואידים ופיתוח גוף 

מאת   01/10/2009 |  נצפה 1942 פעמים

סטרואידים ופיתוח גוף: ישנם ספורטאים רבים אשר משתמשים בתרופות שונות, לרבות סטרואידים אנאבוליים. והיום יותר מתמיד, ישנם צעירים רבים בחדר הכושר אשר נוטלים את תרופות הנ"ל ללא צורך אמיתי וללא ייעוץ רפואי !.

הנערים של היום מעוניינים כבר מגיל כל כך צעיר לפתח גוף מלא בשרירים, יש דעות חלוקות בקרב אנשי המקצוע האם כדאי להתחיל כבר בשלב מוקדם של החיים פיתוח גוף, משמע קוביות בבטן ידיים שריריות....

סייקל הסטרואידים הכי שכיחים שספורטאים משתמשים בהם למטרת גדילה הם: הסטרואידים בעלי פעילות אנדרוגנית גבוהה,

כמו למשל: טסטוסטרון, דיאנבול ואנדרול. וזאת לרוב יחד עם החומרים האנדרוגנים האלה לרוב משלבים סטרואידים אנבוליים,

כמו: דקה דורבולין (ננדרולון דקנואט).

 אך יש לציין שספורטאים מפתחי גוף ואחרים לעיתים אינם מבצעים בדיקות רפואיות (כמו בדיקות שתן ודם) בכדי להעריך את מצבם הבריאותי טרם השימוש בתרופות אלו ואחרות. 

מרבית הבודי-בילדרים טוענים כי הסייקלים אשר סייעו להם לגדול באופן מסיבי ביותר היו השילובים, הנ"ל:

טסטוסטרון ודקה דורבולין, או דיאנבול עם אקוויפויז ווינסטרול, או טסטוסטרון יחד עם טרנבולון ודיאנבול, או טסטוסטרון יחד עם טרנבולון ודקה דורבולין.

יש לציין גם כי ספורטאים מסויימים אינם מבינים שהשילוב של תרופות כגון: אנדרון, דיאנבול, טסטוסטרון פרופיונאט ועוד, יחד עם תזונה ודיאטה העשירה בשומנים מעולם החי, כלומר שומנים רווים וכולסטרול, עשויים להגביר את תהליך טרשת העורקים ולגרום בטרם עת למחלות לב וכלי דם, שלעיתים מסתיים במוות!. 

תזונה ודיאטה, מרבית הבודי בילדרים טוענים כי הם אוכלים ג'נק פוד במהלך הסייקלים (דוגמא טובה ומוכרת הוא השרירן לי פריסט). לדבריהם כמעט מרבית המזון שהם אוכלים הופך לשריר, ומסייע להם לעלות באופן מהיר יותר במסת השרירים.

יש לציין כי הכי חשוב לתהליך פיתוח הגוף מורכב משני תהלכים עיקריים:

אימוני כח בהתאמה אישית: אימון כוח הוא אימון שגורם לעלייה במשקל במסת הגוף השרירית. כמובן שתוכנית התזונה ותוכנית האימונים צריכות להיות בקורולציה האחת לשנייה. 

תוכנית תזונה בהתאמה אישית: אחרי אימון הכוח לפיתוח השרירים הוא שלבהשיקום וכך מתחילים בתהליכים של האנאבוליזם (בניית השרירים) וללא תזונה נכונה לא נוכל לצבור מסת שרירים מרובה - חלבונים, פחמימות, שומנים וויטמינים ומינרלים ועוד.

כשמדברים על כמה חשובים מינרלים לפיתוח גוף, אפשר להסתכל על מחקרים של ספורט כדי לענות על לפחות אחת מהשאלות הבאות. האם מינרלים משפיעים ישירות על פעילות השריר, סינתזה של חלבון? האם אימונים מגבירים את הצורך במינרלים אצל ספורטאים? האם לאתלטים יש מינון מיוחד של מינרלים אלה? האם תוספות של מינרל מסוים ישפרו הישגים, וגדילה של שריר? אם השאלות האלה, אפשר לעבור כעת על המינרלים הטובים ביותר לעלייה בגדילה ובכוח

ד"ר קובי עזרא (Ph.D) מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן אישי. מכין ספורטאים ודוגמנים לקראת תחרויות ומופעים.


כתב את הספרים: 1. אבן הפינה בתחום פיתוח גוף. 2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי. 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול! הורמון גדילה.


לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה