נזקי העישון - מדוע מומלץ להפסיק לעשן ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נזקי העישון - מדוע מומלץ להפסיק לעשן ? 

מאת   29/09/2009 |  נצפה 4251 פעמים
היום בעידן המאה ה-21 כאשר בני אדם סוגדים לגופם ולבריאותם, וכאשר בני אדם שוקדים על שמירה על אורח חיים בריא , עישון סיגריות הפך להיות מחוץ לחוק, המודעות הגדולה לבריאותנו ולנזקים הרבים שנגרמים כתוצאה מעישון סיגריות רק מגדילה את מספר האנשים שמחליטים להפסיק לעשן ולצאת למסע לא פשוט של גמילה מעישון.

גם מניעת עישון הפכה להיות הרבה יותר לגיטימית וברחבי העולם ניתן למצוא במקומות רבים שבהם נאכף החוק האוסר על עישון במקומות ציבוריים.

נזקים מעישון הם רבים ומסוכנים, אם אתם שייכים לציבור המעשנים ועדיין לא החלטתם על הפסקת עישון ועל יציאה לטיפול של גמילה מעישון אז הנה רשימה תמציתית של נזקי עישון שיכולים להיגרם כתוצאה מעישון סיגריות.

? עישון סיגריות ומחלות לב- כל מי ששייך לציבור המעשנים ועדיין לא החליט על הפסקת עישון רצוי שידע שיש קשר הדוק בין עישון סיגריות ומחלות לב שונות ביניהן, מחלת לב תרשתית, אוטם שריר הלב, היצרות של עורקי הלב, ועוד. עישון גם מגביר את הסיכוי שלנו לסבול מלחץ דם גבוה ומכולסטרול גבוה.

לעומת זאת כל מי שיחליט על הפסקת עישון ויצליח להתמודד עם המאבק של גמילה מעישון יוכל תוך חודשים ספורים לחזור להיות אדם רגיל שלא יהיה שייך יותר לקבוצת הסיכון של מחלות לב .

? עישון וסרטן - מי שלא מחליט על הפסקת עישון יהיו לו סיכויים גבוהים יותר לחלות במחלות סרטן שונות ביניהן, סרטן הריאות, וסרטן הושט, מחקרים שנערכו בעולם הוכיחו כי 30% ממקרי המוות כתוצאה מסרטן נגרמים בגלל עישון סיגריות. היום ברור כבר מעל לכל ספק שכל מי שממשיך להשתייך לציבור המעשנים ואינו מחליט על הפסקת עישון יש לו סיכוי גבוה מאוד לחלות בסרטן.

? עישון ומחלות ריאה - מחקרים רפואיים שנערכו ברחבי העולם מוכיחים קשר סיבתי ברור בין עישון סיגריות ובין מחלות ריאה שונות , שבראשן מחלת הברונכיטיס הכרוני . גמילה מעישון מורידה את הסיכוי לחלות במחלות ריאה באחוזים ניכרים .

זוהי רק רשימה חלקית של נזקי עישון. נזקי עישון נוספים הידועים ברחבי העולם כולו הם אין אונות של הגבר, מחלת כיב קיבה, פגיעה בעוברים, עישון פסיבי ועוד.

אם הרשימה התמציתית והחלקית הזו עדיין לא הביאה אתכם לידי החלטה על יציאה לתהליך של גמילה מעישון כנראה שאתם שייכים למעשנים שחיים את הרגע ואשר מסיבות שונות אינם מסוגלים לקבל החלטה חשובה על גמילה מעישון .

אסף הנעמן-הלל

בקישור הבא ניתן לקבל תוכנית לגמילה מעישון בחינם, כל הטיפים, השיטות ומה שעליך לדעת בכדי להפסיק לעשן.
http://www.ishoomania.comמאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה