רגישות לתכשיטים

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/articles/public_html/mobile_article.php on line 326
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רגישות לתכשיטים 

מאת   28/09/2009 |  נצפה 4764 פעמים


"אני יכולה לענוד רק תכשיטים מזהב, כל סוג אחר של תכשיטים גורם לי לפריחה". כמה פעמים שמעתם את המשפט הזה? למה בעצם זה קורה? האם זה נכון?

ישנם אנשים המפתחים דלקת עור במגע כאשר הם עונדים תכשיטים מסוימים. הדלקת נובעת כתוצאה מתגובה אלרגית לניקל הנמצא ברוב סוגי התכשיטים. אלרגיה לניקל היא נפוצה מאוד ובערך אחד מכל 7 אנשים סובל ממנה, כשהרוב המכריע הוא נשים. עובדה זו עשויה לנבוע מכך שיותר נשים עונדות תכשיטים ולכן בעלות סיכון גבוה יותר למגע של הניקל בעור.

אז אלו מתכות אינן מכילות ניקל? לרוב, זהב צהוב (מעל 14 קראט) לא יגרום לתגובה אלרגית, אך זהב לבן עלול שכן לגרום לכך כיוון שמכיל ניקל ומתכות "לבנות" אחרות כדי ליצור את צבע הכסף שלו. אחד מכל תשעה אנשים יפתחו תגובה אלרגית לזהב לבן.

ומה בנוגע לתכשיטים העשויים כסף? לאלו מכם הרגישים לניקל, כסף טהור וכסף באיכות מעולה הן אפשרויות מצוינות למתכות "לבנות". כסף טהור הוא עפ"י ההגדרה 99.9% כסף טהור. לרוב תכשיטים אינם עשויים מכסף טהור כיוון שהוא רך מאוד ואינו יכול לשרוד שימוש יומיומי. ברוב המקרים תכשיטים המוגדרים כעשויים מכסף מורכבים מכסף באיכות מעולה (כסף סטרלינג). עפ"י ההגדרה, כסף באיכות מעולה מורכב מ-92.5% כסף טהור והשארית היא נחושת המתווספת לכסף בכדי להקשות אותו ולהפוך אותו לעמיד יותר. סוג זה של תכשיטים מתאים לבעלי רגישות לניקל. בכדי לזהות תכשיטים העשויים כסף באיכות מעולה, תוכלו למצוא את ההטבעה "925" על התכשיטים.

מתכות נוספות המתאימות לבעלי רגישות לניקל:
נחושת – תכשיטים העשויים נחושת נחשבים לטהורים ואינם מכילים ניקל או תרכובת ניקל.
פלטינה – תכשיטים העשויים מפלטינה מכילים 95% פלטינום ו-5% מתכת משנית, לרוב אירידיום.
טיטניום – תכשיטים העשויים טיטניום הם היפו-אלרגניים ועמידים. זוהי מתכת מומלצת לאלו מכם הסובלים מרגישות לניקל.

להלן מספר טיפים לרכישת תכשיטים במידה ואתם רגישים לניקל:
תכשיטים בהזמנה אישית לרוב מכילים מתכות בסיס המכילות ניקל.
יש להימנע מכסף גרמני או כסף ניקל בכל מה שקשור לתכשיטים. כסף גרמני אינו מכיל כסף בכלל, המילה כסף מתייחסת לצבע המתכת ולא לתכולתה. הצבע נוצר משילוב של ניקל, אבץ, עופרת ובדיל הנמצאים במתכת.

בברכה,
מערכת In4jewels
גלריות תכשיטים לפי סוגי תכשיטים, חומרים ומעצבים.

תכשיטים
עיצוב תכשיטים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה