בחנו את עצמכם - האם המשפחה שלכם עברה הפרטה, ואם כן, במה הדבר מתבטא?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בחנו את עצמכם - האם המשפחה שלכם עברה הפרטה, ואם כן, במה הדבר מתבטא? 

מאת   28/09/2009 |  נצפה 1952 פעמים


בחנו את עצמכם - האם המשפחה שלכם עברה הפרטה, ואם כן, במה הדבר מתבטא? / מאת יואב ברנזוןמשפחה מולאמת

משפחה מולאמת היא משפחה שבה הכוח מרוכז בידי הגוף שנקרא "משפחה" ולא בידי אחד מבני המשפחה. זו משפחה שבה יש סולדיריות בין בני המשפחה, אין עליונים ואין תחתונים אלא כולם שווים, מעמדם של כל בני המשפחה מובטח ובטוח והיחסים הם יחסים חמים ולא מתחשבנים.

במשפחה מולאמת ההון המשפחתי שייך למעשה לכולם (כמו מדינה שבה כל ההון מרוכז בידי המדינה המחלקת אותו בצורה שיוויונית לאזרחיה) וכולם נהנים מפירות ההון הזה. במשפחה מולאמת ההורים (כמו ממשלה הוגנת) מעניקים לילדים (לאזרחים) סיוע הוגן ושיוויוני ואינם מקפחים אף צד.


משפחה מופרטת
משפחה מופרטת היא משפחה מפורקת שפועלת בצורה אינדיבידואלית ואינטרסנטית כי הכוח מפוזר בין בני המשפחה ולמשפחה עצמה אין כוח. במקום סולדיריות ישנה תחרות בין הילדים על משאבי המשפחה. במקום שיוויון יש את המצליחים ואת הלוזרים. במקום ביטחון מעמדם של בני המשפחה אינו מובטח לעולם וכל אחד חייב להוכיח את עצמו כדי לזכות בנתח גדול יותר מהעוגה המשפחתית.

במשפחה מופרטת ההון המשפחתי שייך רק לחזקים שהצליחו לשים את ידם עליו. לא כל הילדים נהנים מההון המשפחתי אלא רק "המקורבים" או "הווינרים", כלומר "המקושרים", החנפנים, משתפי הפעולה או בעלי הכוח. בדרך כלל, הילדים החזקים, המרצים או המסודרים גוזלים את ההון המשפחתי על חשבון הילדים החלשים, הלא מסודרים או המרדנים.שינוי במעמד הפרטים


במשפחה מולאמת הפרטים המרכיבים את המשפחה הם שווים. במשפחה בהפרטה הפרטים כבר אינם שווים - יש חזקים שמשתלטים על הכל ויש את החלשים שמפסידים את הרוב.

כמו במדינה מופרטת שבה מספר מצומצם של בעלי הון משתלט על המדינה ועל משאביה, גם במשפחה בהפרטה ישנו ילד אחד שבדרך כלל משתלט על עיקר הנכסים של המשפחה, וכל היתר מקבלים שאריות, אם בכלל. במשפחה כזאת לא קיים גורם מרכזי במשפחה שמאזן בין הילדים אלא "החזק שורד". "השלטון המרכזי" כבר לא פועל, דבר המשאיר את הכוח לכל אחד מבני המשפחה לפעול ככל העולה על רוחו ולקבוע עובדות בשטח.פירוק המשפחה


משפחה בהפרטה היא משפחה המפרקת את עצמה לדעת, מנטרלת את כוחו של השלטון המרכזי שלה לנהל ולאזן בין הילדים ולמעשה מוציאה את עצמה לתחרות אגרסיבית בין הילדים בשיטת "החזק, האכזרי והטורף - הוא המנצח".

משפחה בהפרטה היא משפחה שנהרסת במהירות, יחסי האמון בין הילדים וההורים נעלמים, האינטרס משתלט, המאבקים הופכים חריפים וצורמים יותר ויותר ולמעשה התא המשפחתי הגרעיני נעלם ובמקומו משחקים אנשים "זרים" ולא בני משפחה. משפחה בהפרטה אינה משפחה כבר, אלא שדה תחרות כמו בתוכנית "הישרדות", כי המושג "משפחה", "אהבה" ו"סולידריות" הוחלף אצלה במושג "כמה אתה שווה" ו"כמה כוח יש לך".וטיפ לסיום: משפחה בהפרטה היא משפחה מתאבדת המאבדת את הבסיס המוסרי והרגשי לקיומה.יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה