אימון לאיכות חיים | wellness coaching
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אימון לאיכות חיים | wellness coaching 

מאת   25/09/2009 |  נצפה 2725 פעמים

אימון לאיכות חיים

אימון לאיכות חיים או Wellness Coaching זהו אחד המסלולים שהתפתחו מתוך המרחב של אימון אישי ,אימון לאיכות חיים במובן הזה הוא קרוב משפחה של אימון זוגי ,אימון עסקי וכיו"ב .אימון לאיכות חיים וההתמחות בו עלתה מתוך צורך של האדם לקיים חיים איכותיים יותר .

איפה זה מתחיל?

במקביל למהפיכת ההייטק ,מהפיכת המידע וההתקדמות הטכנולוגית חלה עלייה מאד גדולה במודעות לקיום חיים בריאים .ייתכן מאד שזה תוצר של המהפיכות הללו שהרי המהפיכות הללו הם שהביאו מזון תעשייתי ,שעות עבודה ארוכות ללא פעילות גופנית ותכני מולטימדיה שזורמים אלינו ללא הרף 24 שעות ביממה דרך הכבלים הטלויזיה והאינטרנט. מן הסתם אלו הם חלק מן הגורמים לעלייה במחלות הקשורות לחוסר פעילות גופנית  ותזונה לקויה .יחד עם המידע שזורם אלינו המודעות לנזקים של תזונה לא נכונה , חוסר פעילות גופנית וכיו"ב הולכת וגדלה . רובנו מודעים לחשיבות של פעילות גופנית  תזונה טובה עשירת סיבים וכיו"ב ,אבל עכשיו לאכול ירקות במקום פיצה ,או לעמוד ולבשל במקום להזמין Fast Food מרגיש לנו מעיק .לקום מהכורסא להליכה או למועדון כושר זה משימה מאד קשה עבור רבים מאיתנו . בדיוק למרחב הזה נכנס העניין של אימון  לאיכות חיים .

מה זה אימון לאיכות חיים ?

אימון לאיכות חיים הוא אחת הנגזרות לאימון אישי אז נגדיר קודם מה זה אימון אישי :

האימון הוא תהליך שיטתי ,מובנה ,ממוקד תוצאות ושלם ויחד עם זה מאמן טוב יודע להתאים אותו כמו כפפה ליד לכל מתאמן ומתאמנת .האימון האישי הגיע מארה"ב ומפעיל כלי חשיבה ,אימון והנעה לביצועים הלקוחים מהספורט ,פילוסופיה ,פסיכולוגיה ,תורת הניהול ותחומים נוספים .אימון אישי עובד דרך שאלות והתבוננות של המתאמן בחייו הוא כאשר הוא נעזר במאמן כמראה מאתגרת . אפשר לכתוב על אימון אישי עוד ועוד ,ניסיתי להגדיר בקצרה מאד מה זה אימון אישי .

אימון לאיכות חיים

אימון לאיכות חיים או wellness coaching כמו שאמרנו הוא נגזרת של האימון האישי ונועד ללוות אנשים במסע שלהם להשגת חיים איכותיים יותר ובריאים יותר שבנוים גם מתזונה נכונה ,גם מפעילות גופנית וגם מאיזון בין שאר תחומי החיים .באימון לאיכות חיים בונים המתאמן והמאמן יחד את יכולות המוטיבציה ,ההתמדה והנחישות של המתאמן לקיים חיים המכילים כושר גופני ופעילות גופנית כדרך חיים כמו גם תזונה נכונה . המאמן לאיכות חיים אינו מאמן כושר ואינו דיאטן ,אך עבר הכשרה בתחומים האלה ומבין את השפה והעקרונות הכלליים של אימון הכושר ,התזונה הנכונה והשילוב בינהם .באימון לאיכות חיים בודק המאמן מה עוצר את המתאמן מלהתאמן מספר פעמים בשבוע ,מה מונע מהמתאמן לאכול נכון וכמו בכל אימון אישי אחר עובד איתו על בניית הרגלים חדשים שיניבו לו תוצאות חדשות באיכות החיים ,בדיאטה ,בפעילות הגופנית וביכולת שלו לקיים חיים מאוזנים וטובים יותר .

טיפים לשמירה על חיים בריאים יותר ולשמירה על איכות חיים טובה יותר

שיהיו לכולם חיים טובים יותר בריאים יותר  ואיכותיים יותר .

נכתב על ידי רמי בוכניק מומחה לאימון לאיכות חיים(wellness coaching) ואימון עסקי www.wellness-4life.info

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה