מה ההבדל בין קשר של קירבה לקשר של ריחוק?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה ההבדל בין קשר של קירבה לקשר של ריחוק? 

מאת   24/09/2009 |  נצפה 5160 פעמים


מה ההבדל בין קשר של קירבה לקשר של ריחוק? / מאת יואב ברנזוןקשרים זוגיים

אנשים מנהלים קשרים זוגיים שאינם בהכרח זהים. קשרים זוגיים מבוססים על מניעים שונים, המשתנים מאדם לאדם ומזוג לזוג ואינם בהכרח זהים אחד לשני.

באופן כללי, ישנם שני סוגים של קשרים זוגיים: קשרים של ריחוק וקשרים של קרבה, כאשר כל אחד משני סוגי קשרים אלה מספק צורך אחר ומבוסס על מניע שונה לחלוטין.


קשר של קירבה
קשר של קירבה מבוסס על עולם הדימיון, החושים והרגש. קשר של קירבה הוא קשר שאינו מבוסס על היגיון, ריאליות או וודאות אלא הוא מבוסס על תחושה מאוד חזקה, על משיכה ועל התרגשות.

בקשר של קירבה המגע הפיזי, המיני והחושני הוא מרכז הקשר. הקשר מתנהל ברמה עמוקה והמניע לקשר הוא הרגשות והתחושות ולא היגיון, ביטחון או וודאות בעתיד. בקשר של קירבה אין תכליתיות או מעשיות רבה אלא יותר התרגשות, חגיגה, התלהבות ומשיכה אינסופית.קשר של ריחוק


קשר של ריחוק מבוסס על עולם השכל, ההיגיון, הכסף והביטחון. בקשר של ריחוק המגע הזוגי אינו העיקר בכלל, אלא אינטרסים מעשיים וקונקרטיים כמו חתונה, בית, כסף וילדים.

בקשר של ריחוק הרגש אינו מרכז הקשר אלא הקשר מתנהל בצורה מעשית ומטרתו להביא להצלחות כלכליות-חומריות ולהישגים בחיים באמצעות שיתוף פעולה זוגי ועשייה משותפת. בני הזוג הם יותר שותפים לחיים מעשיים מאשר נאהבים מרוגשים ומלאי התלהבות.מטרות שונות - אמצעים שונים


בקשר של קרבה המטרה היא הנאה, אהבה, התרגשות והרפתקאה. האמצעי לכך הוא רגש ודימיון רב, המוכנות ליטול סיכונים ותחושת אי וודאות חזקה המעצימה את ההתרגשות וההתלהבות מכל רגע.

בקשר של ריחוק המטרה היא כסף, ביטחון, בית וילדים. האמצעי לכך הוא השכל, ההיגיון, התכנון, המעשיות וחוסר המוכנות לקחת סיכונים או לאבד שליטה.וטיפ לסיום: קשר של קירבה הוא קשר מטריף ומלהיב אך לא וודאי. קשר של ריחוק הוא קשר צפוי ומשעמם, אך הוא מעניק תחושה של יציבות וביטחון ויש בו הישגים מעשיים וכלכליים.

יואב ברנזון הוא עורך דין, מגשר, מטפל אישי, יועץ זוגי ומנטור עסקי. הוא עוסק ביעוץ זוגי ועסקי ב-20 השנים האחרונות.

הוא פיתח את שיטת 4 הצעדים - שיטה ייחודית להצלחה מהירה ועמוקה בעסקים, בזוגיות ובכל יתר תחומי החיים.

הוא כתב 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם.

הוא פרסם למעלה מ-1,800 מאמרים בתחום הצמיחה האישית, הזוגיות, הפיתוח העסקי וההצלחה.

הוא פיתח טכניקות ייחודיות המאפשרות לתכנת את תת-המודע מחדש. תכנות הוא תהליך מהיר המאפשר לנצל את היכולות התת-הכרתיות כדי להגיע במהירות להצלחה יוצאת דופן ולרכוש יתרון ניכר על פני אנשים "רגילים" שלא עברו תכנות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה