השקת מדד ייחודי - ספונסר מדד ביומד 15
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

השקת מדד ייחודי - ספונסר מדד ביומד 15 

מאת   23/09/2009 |  נצפה 2900 פעמים
מדד "ספונסר ביומד 15" הוא מדד אשר פותח ע"י צוות אתר ספונסר www.sponser.co.il במשותף עם מר עודד חן והוא היחיד והראשון מסוגו בישראל המשקף באופן מדויק את השינוי המצרפי בשעריהן של 15 המניות המובילות בבורסה הישראלית הפועלות בתחום הביומד.

המדד מורכב ממניות של חברות מחקר ופיתוח הפועלות בתחומי מדעי החיים, הביוטכנולוגיה, התרופות, המכשור הרפואי ועוד, ומחברות שעיקר הכנסותיהן או שוויין נובע מתחומים אלה ושסווגו כך ע"י הבורסה לניירות ערך.

לדברי שחר סיידון בעלי סייבל השקעות, "בעקבות ההנפקות הרבות של חברות הביוטכנולוגיה בשנים האחרונות החליטה ההנהלה המקצועית של האתר, להשיק מדד חדש לחברות הביוטכנולוגיה והמכשור הרפואי בענף בשם ספונסר ביומד 15. מדד הביומד ישרת את גולשי האתר וכלל ציבור המשקיעים וישמש להם אינדיקציה נוספת לצורך קבלת החלטות השקעה בענף זה."

שחר הוסיף כי "בשנה האחרונה אנו מזהים כי מניות הביומד מושכות עניין רב בקרב ציבור הגולשים אשר מנתחים את אותן חברות באמצעות הכלים שמספק להם האתר ומה שחסר להם זהו מדד מקצועי ומהימן שיעניק תמונה כוללת על ענף הביומד, המרכז את החברות הציבוריות המובילות בתחום".

אתר ספונסר הקיים מזה חמש שנים פועל כל העת על מנת לשדרג ולהרחיב את שירותיו לגולשים. ליאור וידר, מבעלי האתר מסר כי "אתר ספונסר הוא בית שמציע למשקיע המקצועי והחובב את כל הכלים הפיננסיים במקום אחד קל, פשוט ונגיש, לצד מערכת קהילות ענפה ותומכות. השקת המדד הינו מהלך מני רבים עליהם אנחנו עמלים כל העת".

החברות המופיעות במדד ספונסר ביומד 15 כיום הם: ביוסל, קומפיוגן, גיוון, קמהדע, ביוליין, אבוג'ן, בריינסוויי, כלל ביוטכנולוגיה, די מדיקל, שמיר אופטיקה, כן פייט ביופרמה, ביומדיקס, ביו לייט, מזור טכנו, אקס טי אל. הרכב המדד מתעדכן פעמיים בשנה, ביום המסחר הראשון של חודש ינואר ושל חודש יולי, וחישובו החל בתאריך 01/01/2008 לפי שער בסיס של 100 נקודות.

יש לציין שבשנת 2006 הבורסה הודיעה על פתיחת תת-ענף חדש בבורסה - ענף הביומד. לאור גל ההנפקות של חברות בתחום הפרמצבטיקה, הביוטכנולוגיה והמכשור הרפואי מאז אוגוסט 2005, החליטה הבורסה כי מן הראוי שלחברות הללו יוקצה תת-ענף משלהן אך עד היום לא השכילו לעשות צעד נוסף ולהשיק מדד שכזה.

להלן קישור למדור הרלוונטי באתר: http://www.sponser.co.il/biomed15.asp

לפרטים נוספים: שחר סיידון / יעל שניצר, סייבל השקעות 03-5755123דניאלה ריכטר, דורן תקשורת
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה