סקירה כללית על מכשירים משוק ההון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

סקירה כללית על מכשירים משוק ההון 

מאת   14/09/2009 |  נצפה 1556 פעמים
מדדים

מדד נדל"ן 15
כפי שנמסר בסקירה הקודמת - אכן הסימנים שהעידו על ירידות צפויות מימשו את עצמם. כל שבוע המסחר החולף, כולל יום המסחר הראשון של השבוע הנוכחי, מצאנו ירידות ש"חיסלו" את כל התיקון הטכני הנדרש למהלך, בעוד שיום המסחר הראשון של שבוע המסחר הנוכחי רשם פתיחה גבוהה יותר מזו של סוף יום המסחר שקדם לו, אולם סגר את הפער ונעצר אף הוא בנקודה של יום המסחר שלפני, כלומר - בסוף התיקון הטכני. עם זאת, ניכר שנקודה זו, מעבר היותה נקודת בלימה של "פיבונאצ'י", הינה גם קו תמיכה, כך שצפוי שהשער ייעצר בשלב זה, אולם מפה הכיוון יכול להיות לשני הצדדים. אמנם צפויות בעיקר המשך ירידות, ובהחלט נוכל להבחין בכך ביתר שאת באם השער יחתוך בשלב הבא כלפי מטה עוד יותר ויפרוץ את קו התמיכה. עם זאת אנו עשויים לראות בטווח הקצר דווקא עליות שיבטאו מימושים, אולם אין להוציא מכלל אפשרות שהמגמה השוורית תמשיך מעבר לכך, כהמשך ליציאה מתיקון טכני, על אף, שכאמור, הסיכויים לכך נמוכים בשלב זה ממגמה דובית צפויה, שנראית כרגע יותר ריאלית.

מדד תל-אביב 25
הדומיננטיות שניכרה אצל המוכרים, כפי שהובא בסקירה הקודמת, באה לידי ביטוי ביום המסחר הראשון של שבוע המסחר החדש. הירידות המשמעותיות טרם ניסיון העליות ה"אנמיים" של ימי המסחר האחרונים, שלוו בירידות חדות נוספות של יום המסחר הראשון של שבוע המסחר הנוכחי רק העצימו את ההערכה שהיד השולטת היא של המגמה הדובית. יום המסחר האחרון נתן את האות לכניסה אפשרית לפוזיציית שורט שעשויה להיות בהחלט ריווחית. בשלב זה ההערכה היא שהשער לא יתקשה להמשיך מטה גם מעבר לקו התמיכה הקרוב ואף בהמשך בכניסה לתיקון טכני, ואף ספק אם יעצור בשער 915 הנקודות, אלא ייתכן ורק בקו התמיכה המשמעותי במחיר 907.5 הנקודות לערך, וגם אז כלל לא בטוח שפניו לא תהיינה מועדות מטה גם בהמשך. כל המהלך עשוי להיות אמנם מלווה בכמה עצירות "ביניים" באותן נקודות שצוינו, אולם ספק רב באם אלו יבלמו את המהלך, לפחות כפי שנראים כרגע פני הדברים.

מדד דאו-ג'ונס
עדיין המדד מנסה את כוחו במעלה הגרף, אולם ככל שעוברים ימי המסחר כך מתגבשת יותר ויותר התמונה שניסיונות אלו הינם בבחינת כוח הולך ונחלש. אמנם בפועל אנו עדים עדיין לעליות שערים, אולם ככל שבוחנים את הדברים מקרוב ניתן לשים לב שה"שור" הולך ודועך בכוחו, קווי ההתנגדות שנפרצים אינם מצליחים לשמש כקווי תמיכה, ובו בעת גם נפח המסחר הולך ויורד. כל הסימנים מצביעים כרגע שבשלב הקרוב, אולי קצת יותר מאוחר, אולי קצת יותר מוקדם, אנו צפויים להבחין במגמת ירידות שמתחילה דרכה מטה במורד הגרף. עדיין אין איתות מתאים לכניסה לפוזיציה מסוג זה, אולם מאידך - שאיפה להיכנס דווקא לעסקה בלונג נראית מאוד מסוכנת ולא כדאית.

נאסדק
הגם שהמשיכו במהלך שבוע המסחר החולף עליות השערים, כפי שבסקירה הקודמת נמסר שאכן תהיה אפשרות שכזו, עדיין גם מדד זה, כמו גם מדד הדאו-ג'ונס, מספק תמונה די דומה. הנאסדק ממשיך לכאורה בעליות, תוך יצירת מבנה מחירים עולה. אולם יש לשים לב שגם במקרה זה קווי ההתנגדות שנפרצים אינם הופכים כמקובל לקווי תמיכה וניכרת מגמה מעורבת עם נטייה קלה לעליות שערים בלבד. מה גם שכל התיקונים שבוצעו במהלכים האחרונים לא הגיעו למצב של תיקון אמיתי ו"בריא", קרי - לא נכנסו לתיקון טכני שיכול לספק יותר "שקט נפשי" שאכן מדובר במהלך עליות ממשי שיש לסמוך עליו, בעוד נפחי המסחר בכיוון העולה הולכים ומתמעטים. אמנם אין להתעלם מאפשרות שבכל זאת נמשיך ולראות עליות שערים, ובעיקר אם המשך השבוע יתאפיין ב"בדיקת" המחיר לאחר שנפרץ קו השיא האחרון, אולם בכל זאת כל הנתונים מספקים את ההערכה בדבר אפשרות צפויה בקרוב לתחילתן של ירידות של שערים במדד.

אזהרה: אין במובא משום המלצה לרכוש מכשיר השקעה פיננסי כלשהו או לסחור בהם. כמו-כן, אין במובא משום ערובה להצלחה. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד. חשוב להדגיש שמסחר בשוק ההון נושא פוטנציאל רווח גבוה, אך גם טומן בחובו סיכון רב.
מדדים עולמיים מבית פורקס פרוז
http://www.forexpros.co.il/indices/%D7%A9%D7%A2%D7%A8%D7%99-%D7%9E%D7%93%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%9D

הכותב, רן טוביה, ran.matah@gmail.com , מנכ"ל חברת "מעוף פיננסי" http://www.maoffinance.co.il , נושא הכשרה של דירקטור. עוסק בהשקעות בשוק ההון בכלל, וסוחר ותיק בעל ניסיון עשיר ומומחיות רבה בתחום מסחר במטבע חוץ בפרט. כותב מאמרים בתחום ומעלה סקירות. מדריך סוחרי מט"ח מתחילים ומתקדמים במסגרת קורסים. מלווה סוחרים במפגשים של "אחד על אחד" באופן שמעצים הישגיהם ומסייע בידם להשיג מטרות ויעדים שהציבו לעצמם בתחום, תוך בקרה על פעילותם וגיבוש אסטרטגיות התואמות צרכיהם האינדיווידואליים ומייעלות ביצועיהם.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה