קופירייטר - מהות המקצוע
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קופירייטר - מהות המקצוע 

מאת   13/09/2009 |  נצפה 1836 פעמים

בשנים האחרונות נחשפנו לבאזז גדול מסביב למקצוע חדש, שנדמה שהפך לנחשק ומבוקש מאוד. המקצוע האמור הינו כמובן קופירייטר, ונדמה שמאז שנות התשעים המקצוע הולך והופך לנפוץ יותר, ובה בעת - לנחשק יותר. הסיבה לפופולאריות הרבה של מקצוע קופירייטר היא שמדובר בתחום שנוגע בתעשיות זוהרות, עדכניות ובדרך כלל - מכניסות היטב. קופירייטר הינו איש מקצוע, המתמחה בעולם המכירות הנחשק, זאת מבלי "ללכלך את הידיים" בעבודת שטח קשה.

למעשה, קופירייטר אינו מקצוע כה חדש כמו שרבים נוהגים לחשוב. אמנם בשנים האחרונות הפך קופירייטר למקצוע "חם" מאוד ואטרקטיווי, אלא שעוד בזמנים עברו היו אנשי מקצוע שעשו עבודה זהה לזו שעושים כיום הקופירייטרים הצעירים במשרדי הפרסום. תפקידם היה ליצור מודעות פרסום בסיסיות, ולנסח עבורן טקסט תמציתי, קליט ומשכנע, שיסייע למכירת המוצר. באותה תקופה לא קראו למקצוע "קופירייטר" כמובן, אך העיקרון על פיו פעלו - ניסוח משפטים תמציתיים וסיסמאות קליטות, שנועדו להעביר לצרכן מסר חד ומשכנע, נותר הבסיס של עולם הקופירייטינג.

קופירייטר - איך ניתן לעסוק בתחום?

כדי להיות קופירייטר טוב, עליכם להיות חדי-חושיים, בעלי יכולות כתיבה והתנסחות, מצויידים בחוש הומור בריא, והכי חשוב - במחשבה מרעננת ומקורית. אם אתם חושבים שיש באמתחתכם את התכונות הללו, תוכלו לנסות להשתלב בתחום "מלמטה" או לחילופין לנסות ללמוד אותו יותר לעומק באחת מן המכללות או האקדמיות המלמדות את התחום. בתום הלימודים תוכלו לנסות להשתלב באחד ממשרדי הפרסום המובילים בישראל המחפשים קופירייטר.

 

קופירייטר הינו מקצוע נפוץ מאוד, ובשוק קיימת דרישה גדולה לקופירייטרים צעירים ואיכותיים, אך זיכרו - כדי להצליח להשתלב בתחום, ולהפוך לאיש מקצוע מצליח בשלבים מאוחרים יותר, תידרשו להשקיע את כל כולכם ולהיות הכי טובים שאתם יכולים. משום היוקרה הרבה לו זוכה התחום, קיימים קופירייטרים צעירים רבים המתחרים על כל משרה ומשרה, ורק המצטיינים באמת מצליחים להתבלט ולהתפרנס בכבוד.

 

מה עושה קופירייטר טוב?

קופירייטר מוצלח יהא זה שיוכל לתמצת את הרעיון שבבסיסו של קמפיין פרסומי כלשהו לכדי סלוגן קצר וקליט, שיכיל בתוכו את מהות המותג ויצליח להניע לפעולה את קהל היעד שלו. או, במילים פשוטות יותר, קופירייטר טוב יהיה זה שיצליח להגות את הסיסמא המוצלחת ביותר, שתזניק את המותג שלכם לשחקים ותביא לעליה בחשיפה ובתזרים המזומנים שלו. קופירייטר טוב הוא קופירייטר שמצליח לגרום ללקוח שלו להרוויח יותר כסף, ולכן מדובר במקצוע נחשק מאוד, שדורש שורה רחבה של יכולות ותכונות אופי שיהפכו אדם לקופירייטר טוב.

 

אם גם אתם מבקשים לעשות את צעדיכם הראשונים בתחום - הרי שאתם נכנסים לעולם ססגוני ומרתק, שמעטים הם המקצועות שמעניקים פוטנציאל עיסוק כה עדכני, ורסטילי ומרתק. מכאן השמים הם הגבול עבורכם, והתמדה, כישרון, מקצועיות וחתירה למצוינות יבטיחו לכם הצלחה במקצוע.

איי וי טקסט בע"מ
http://www.ivtext.co.il
קופירייטר
תוכן
חברה מובילה בתחומים קופירייטינג, כתיבת תוכן שיווקי, כתיבת תוכן לקידום אתרים ברשת האינטרנט.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה