בימים אלה הושג סיכום בין משרדי התמ''ת, האוצר והתאחדות התעשיינים בנושא הטיפול באפליית תוצרת הארץ במכרזים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בימים אלה הושג סיכום בין משרדי התמ''ת, האוצר והתאחדות התעשיינים בנושא הטיפול באפליית תוצרת הארץ במכרזים 

מאת   09/09/2009 |  נצפה 1736 פעמים

 

7 ספטמבר 2009

2009-0045-2461

 

בימים אלה הושג סיכום בין משרדי התמ"ת, האוצר והתאחדות התעשיינים בנושא הטיפול באפליית תוצרת הארץ במכרזים

שר תמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר: "ההסכם עם משרד האוצר משלים את שורת ההחלטות שהועברו בממשלה ונותן מענה לבעיות עליהם התלוננו התעשיינים ושעד היום לא היה להם פתרון מוסכם בין משרדי הממשלה"

מינהל הרכש הממשלתי הכניס לאחרונה בחוק חובת מכרזים, סעיף המאפשר לו להתערב ההחלטות של וועדות המכרזים הממשלתיות 

סוכם כי בחודשים הקרובים משרד התמ"ת והתאחדות התעשיינים יעבירו לטיפול מינהל הרכש הממשלתי פניות של יצרנים על אפליה במכרזים של גופים ציבוריים 

התאחדות התעשיינים ומשרד התמ"ת יפיצו בין כל התעשיינים פניה ובה מידע על האפשרות להתלונן במינהל הרכש הממשלתי על אפליה במכרזים

בפגישה שהתקיימה בימים אלה בין ליאור אגאי - מנהל מינהל הרכש הממשלתי במשרד האוצר, צביה דורי - מנהלת מינהל המימון וראש מטה כחול לבן במשרד התעשייה הסחר והתעסוקה ומאיר בראל - סמנכ"ל התאחדות התעשיינים, סוכם על טיפול בפניות של יצרנים מקומיים על אפליה במכרזים של גופים ממשלתיים וציבוריים.

למשרד התמ"ת ולהתאחדות התעשיינים מגיעות לאורך השנים תלונות רבות של יצרנים אשר מנועים מלגשת למכרזים של גופים ממשלתיים וציבוריים. במרבית התלונות היצרנים עומדים בתחרות מול היבוא מן מבחינת המחיר והן מבחינת האיכות אולם הם מנועים מלגשת למכרזים עקב תנאי סף לא סבירים.

כך למשל ישנן דרישות לא סבירות של שנות ניסיון או יחס לא סביר בין היקף הרכישות הנדרש למחזור המכירות של העסק או דרישות טכניות לא סבירות.

שר תמ"ת , בנימין (פואד) בן אליעזר מציין כי ההסכם עם משרד האוצר משלים את שורת ההחלטות שהועברו בשבוע האחרון בממשלה ונותן מענה לבעיות עליהם התלוננו התעשיינים ושעד היום לא היה להם פתרון מוסכם בין משרדי הממשלה.

יצויין כי, מינהל הרכש הממשלתי הכניס לאחרונה בחוק חובת מכרזים, סעיף המאפשר לו להתערב ההחלטות של וועדות המכרזים הממשלתיות.

בחודשים הקרובים משרד התמ"ת והתאחדות התעשיינים יעבירו לטיפול מינהל הרכש הממשלתי פניות של יצרנים על אפליה במכרזים של גופים ציבוריים. מודגש כי מדובר רק על תלונות של אפליה. תינתן עדיפות לטיפול בתלונות שבהם האפליה תביא לחוסר יעילות כלכלית.

התאחדות התעשיינים ומשרד התמ"ת יפיצו בין כל התעשיינים פניה ובה מידע על האפשרות להתלונן במינהל הרכש הממשלתי על אפליה במכרזים. הפניות למינהל הרכש ייעשו באמצעות התאחדות התעשיינים עם העתק למטה כחול לבן בתמ"ת.

במקרים של חילוקי דעות בנושאים טכניים תקוים התייעצות בין מינהל הרכש ובין מטה כחול לבן על הצעדים שיש לנקוט לרבות שכירת יועץ טכני אובייקטיבי שיפסוק לגבי הנושאים במחלוקת.

מיכל משווקת קמפיין "קונים כחול לבן" במטרה להעלות את המודעות הצרכנית בישראל לחשיבות העדפת מוצרים כחול-לבן.
להרשמה וקבלת עדכונים לחץ כאן.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה