משטחי עץ או משטחים מפלסטיק?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

משטחי עץ או משטחים מפלסטיק? 

מאת   07/09/2009 |  נצפה 4593 פעמים

משטחי עץ או משטחים מפלסטיק?

לפני שניגש לסוגיה העיקרית של השוואה בין משטחי עץ למשטחי פלסטיק, נזכיר כמה דברים כלליים. משטחי עץ הם משטחים אשר בדרך כלל ניתן יהיה למצוא אותם במפעלי ייצור, בשימוש בקרב יבואנים ו/או יצואנים המחזיקים מחסן ו/או משנעים סחורות באמצעות מכולות (קונטיינרים) על גבי משאיות ובאמצעות ספינות תובלה.

משטחי עץ שימושיים ומסייעים לעובדים להעביר בקלות כמויות גדולות ומשקל כבד ממקום למקום. על מנת לייצב את הסחורה על המשטח משתמשים ברצועות ניילון, מתכת או חבלים.

כמה עולים משטחים?

עלות משטחי עץ תלויה בחומר ממנו עשוי המשטח, יד ראשונה או משומש, לאחר השבחה וחיטוי, משטח תקני ועוד. נתונים ומידע על משטחי עץ עץ הוא החומר הנפוץ ביותר בתעשיית ייצור משטחים שכן יחסית לחומרים אחרים, משטחי עץ זולים יותר ונוחים לרוב התעשייה בעיקר בגלל הנוחות של שימוש חד פעמי ברוב המקרים.

משטחי עץ בעלי גמישות המאפשרת הובלת מגוון רחב של מוצרים ואם רוצים לדבר על חוזק המשטח, אז משטחי עץ המיוצרים תחת תקן בחברה מסודרת, מיוצרים כך שביכולתם לשאת משקלים כבדים מבלי לעשות נזק.

יתרונות משטחים מעץ

משטחי עץ אמנם שימושיים יותר משאר המשטחים אך יש לציין כי בכל הקשור להנחת משטחים, יש לנקות את השטח מאבנים, סלעים ושאר מפריעים טבעיים.

נגישות לרכישת משטחי עץ קלה יותר וניתן לרכוש כאלו אצל חברת משטחים מקצועית ובחנויות רבות הכוללות את המשטחים כחלק מכלי העבודה או חומרי הבניין המוצעים. בנייה עצמית ופשוטה לאלו המעוניינים במשטחים בודדים, לשימוש זמני או שאינם זקוקים למשטחי תקן ויש ברשותם עץ. תוך כמה דקות בעזרת מסור, פטיש ומסמרים, תוכלו לייצר לעצמכם משטחים בודדים.

תחזוקה קלה יותר שכן לפעמים מה שצריך זה להחליף לוח עץ אחד או לחברו מחדש באמצעות מסמר. חסרונות משטחי עץ כמו כל מוצר העשוי מעץ, גם למשטחי עץ יש אורח חיים מוגבל ולבסוף יוחלפו. השאלה היא מתי?

ככל שהמשטח יוצר תחת תקן והשגחה מקצועית, כך יחזיק לאורך זמן ארוך יותר. משטחים מפלסטיק לאלו המחפשים יופי על חשבון עלות, ניתן לצבוע את משטחי העץ ולייפות אותם אך משטחי פלסטיק בדרך כלל יפים יותר לעין, מגיעים במגוון צבעים וניתן לבצע לצביעה אישית.

חסרונות משטחי פלסטיק בדרך כלל אם נשבר אז נשבר ולא ניתן לתקן את המשטח, יקר ואינו גמיש מבחינת ייצור בגודל אישי.

בכבוד רב,
ניסים רוזן, מנכ"ל
ר.פ משטחים בע"מ
ייצור ושיווק משטחי עץ חדשים ומשומשים לאחר השבחה.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה