טיסות לישראל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיסות לישראל 

מאת   06/09/2009 |  נצפה 4994 פעמים
טיסות לישראל
ישראל, פנינת המזרח התיכון, היא מדינה הקולטת תיירים מכל רחבי העולם. מרבית מבקריה הם יהודי התפוצות הבאים לבקר משפחה או להתחבר אל השורשים היהודים. למרות שרוב התיריים המגיעים לישראל הם יהודים, טיסות לישראל מלאות גם בתיירים שאינם יהודים הבאים לנפוש באתרי נופש כמו אילת או ים המלח. חודשי התיירות המרכזיים בישראל לתיירים המגיעים מחו"ל הם דווקא חודשי החורף - היות ומזג האוויר בחורף בישראל הוא דיי נוח לתיירים מארצות כמו אירופה או ארצות הברית שרגילים לחורפים גשומים ואף מושלגים.
ישראל היא ארץ החשובה לשלושת הדתות המרכזיות: היהדות הנצרות והאיסלאם, ועל כן היא גם נחשבת יעד תיירותי דתי למאמינים מכל רחבי העולם. לקראת חג המולד טיסות לישראל מביאות תיירים נוצרים הבאים לבקר בכנסיות בבית לחם, ירושלים ונצרת.
בחודשי הקיץ טיסות לישראל מיועדות בדרך כלל לחופשה באילת. עיר התיירות הדרומית היא יעד תיירות נוח מאוד בחודשי הקיץ, במיוחד לאור העובדה שאחוזי הלחות באילת נמוכים משמעותית לעומת שאר הערים בישראל. טיסות לישראל לרוב אינן נוחתות ישירות באילת - התיירים נוחתים קודם בנמל תעופה בן גוריון ומשם ממשיכים בטיסה לאילת.
מלבד אילת, יעד תיירותי נוסף בישראל הוא ים המלח. ים המלח ידוע בהיותו המקום הנמוך ביותר בעולם והוא יעד תיירותי פופולארי גם בשל היותו מרכז למלונות ספא וטיפולי גוף. מוצרי ים המלח נמכרים בכל רחבי העולם וידועים כמוצרי טיפוח באיכות גבוהה. טיסות לישראל מביאות עימם כמות נכבדת של תיירים מכל רחבי תבל שבאו להירגע בחופשה בים המלח.
"אל על" היא חברת התעופה הישראלית הגדולה ביותר המפעילה שירות טיסות לישראל וטיסות מישראל. מלבד אל על ישנן חברות בינלאומיות נוספות המפעילות טיסות לישראל.
בשל המצב הביטחוני הבעייתי בישראל, טיסות לישראל כוללות בידוק בטחוני קפדני טרם העלייה למטוס וזאת כדי למנוע אירועי חטיפה או פיגוע במטוסים המטיסים נוסעים ישראלים, שכן מדינת ישראל ידעה ניסיונות שכאלו בעברה.
מלבד טיסות לישראל המביאות עימם תיירים רבים, קיימת תיירות פנים בישראל. אלפי ישראלים פוקדים את אילת הדרומית, במיוחד בחודשי הקיץ. רבים מהישראלים מעדיפים לטוס במטוס ולא לרדת לאילת עם הרכב בעיקר בעקבות העובדה שנסיעה אורכת זמן רב (כחמש שעות נסיעה בממוצע ממרכז הארץ) לעומת טיסה שיוצאת משדה דב או נתב"ג. היום ניתן למצוא דילים לאילת הכוללים בין השאר מחירי טיסה נמוכים ומשתלמים.
המצב הביטחוני הבעייתי בישראל, האינתיפאדה הראשונה והשנייה, מלחמת לבנון הראשונה והשנייה ומבצע עופרת יצוקה הפחיתו בכמות התיירים המגיעים עם טיסות לישראל. נותר לנו לקוות כי רק תהליך של שלום במזרח התיכון ושקט אמיתי באזורנו עשוי לפתוח את שערי ישראל לכל העולם ולהביא לתיירות משגשגת באתרי נופש באילת, ים המלח ובצפון הארץ. במידה והתיירות בישראל תתפתח היא עשויה להכניס למדינת ישראל עוד עשרות מיליוני שקלים מדי שנה.
לסיכום, תיירים עושים את דרכם באמצעות טיסות לישראל בעיקר כדי לבקר באתרי תיירות כמו אילת וים המלח. אך יעד תיירותי נוסף ולא פחות חשוב בישראל הוא ירושלים - עיר הקודש.
חי ומתגורר בניו יורק ארצות הברית
ובנה אתרים משוכללים בעלי יכולות דינאמים ואינטרקטיבים
אתר הבית שלי הוא מרכז ניו יורק
http://centernyc.com
אישתי עובדת בסוכנות נסיעות ומוכרת טיסות לישראל אפשר לראות המון המלצות עליה באתר מרכז ניו יורקמאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה