שמאי מקרקעין נחשב כיום לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה בישראל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שמאי מקרקעין נחשב כיום לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה בישראל 

מאת   02/09/2009 |  נצפה 2405 פעמים

שמאי מקרקעין נחשב כיום לאחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה בישראל. שמאות מקרקעין מושפעת מאוד משוק הנדל"ן. בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים גבוהים העוברים על השוק הזה ההופכים אותו לאטרקטיבי ומבוקש.

שמאות מקרקעין עוסקת בהערכת שווי השוק של ערך מסויים. הערך יכול להיות דירה פרטית, בניין מגורים, משרד וכו'. לצורך בדיקת ערכו של ערך, משתמש שמאי המקרקעין בשלושה פרמטרים למדידה: הפרמטר הראשון, נעשית השוואה בין הערך של דירות הנמצאות בסמוך לנכס הנמכר, הפרמטר השני ,בודק את שכר הדירה המשולם בעבור הנכס הנמכר והפרמטר האחרון משכלל מספר נתונים כמו: שווי האדמה, יוקרת האזור ועל ידי כך מעריך את שווי הנכס.

שמאות מקרקעין, הינו תחום רבגוני , בעסקאות בהן מעורבת הרבה בירוקרטיה יתרחשו לרוב במקרים בהם מעורב נכס נדיר היושב על אדמה יקרה. בנוסף, שמאי המקרקעין הינו אדם אשר במחי קבלת החלטה אחת יכול לגרום לתנודות של שוק שלם ובכך למעשה הוא מקבע את תפקיד השמאות כתפקיד מפתח, המעניק לבעליו כוח רב.

בשנים האחרונות יותר ויותר צעירים מעוניינים ללמוד את מקצוע שמאות המקרקעין מתך ידיעה שהם יכולים להיכנס אל תך עולם מרתק ומגוון. הערים המבוקשות ביותר עבור שמאי מקרקעין הן ערים המשמשות יעד להשקעות נדל"ן לרוב. יש את הערים המסורתיות כמו ת"א וירושלים אולם לאחרונה הצטרפה לערים אלו גם עיר קצת פחות מוכרת – אשדוד , אשר בשנים האחרונות החלה בפריחה ורנסנס חסרת תקדים, העיר מהווה היום פלח שוק גדול ואטרקטיבי עבור סוחרי הנדל"ן. הקירבה היחסית לת"א, הטיילת והים המדהימים והעלייה המאסיבית של יהודי צרפת הביאו לפיתוח מואץ הגרר אחריו גל של השקעות, שהקנו לעיר את השם המחייב, "הריביירה הצרפתית" של ישראל. העיר אשדוד נהפכה בשנים האחרונות כאזור מבוקש גם למגורים אך גם להשקעה . היום היא נחשבת לאחת הערים היפות בארץ והאחת הערים הגדולות בארץ .

שמאות מקרקעין המהווה כיום את אחד התחומים המתפתחים, המאתגרים והמשתלמים כיום בשוק העבודה בישראל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה