שמאות מקרקעין בראשון לציון לא נשמע הדבר כי סקסי עלי אדמות.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שמאות מקרקעין בראשון לציון לא נשמע הדבר כי סקסי עלי אדמות. 

מאת   02/09/2009 |  נצפה 2087 פעמים

שמאות מקרקעין בראשון לציון לא נשמע הדבר כי סקסי עלי אדמות. אולם תתפלאו לדעת שרבים משמאי המקרקעין בישראל ישמחו לעבוד במשרד שמאות מקרקעין בראשון מהסיבה הפשוטה שמשרד כזה יכול לקבל ולסגור עסקאות מורכבות, המכניסות כסף גדול. הרי היכן נמצאים "הדגים השמנים"? איפה נמצאות האדמות היקרות והנדירות בהן שווי כל דירה נוסק לגבהים חדשים? במרכז הארץ וירושלים.

כל שמאי מקרקעין מתחיל יודע דבר אחד בסיסי: ככל שעסקת המכירה תהיה מורכבת יותר, נדירה ויקרה יותר כך יצטרכו להיעזר ביותר ויותר אישורים בירוקרטיים שאותם ישמח לפתור שמאי המקרקעין. הרי תפקידו של שמאי המקרקעין הוא לתת הערכת שווי הנכס העומד למכירה, לכן שמאות מקרקעין בראשון כמו גם בערים נוספות כמו: ירושלים, אשדוד הרצלייה וכו' הינן ערים המבוקשות מאוד על ידי משרדי שמאות המקרקעין הגדולים בישראל. תחום זה של שמאות מקרקעין הינו תחום גדול ותחרותי ביותר. סכומי הכסף המסתובבים במסדרונות המשרדים מגיעים לסכומים גבוהים מאוד. כפי שכבר הסברתי בראשית דברי, כל משרד שואף לחלוש על כמות גדולה ככל הניתן של דירות אטרקטיביות מתך ידיעה ברורה שהעבודה תהיה אמנם קשה ותובענית אולם הדיבידנד הטמון בחובה גבוה מאוד. כיום ישנן שלוש גישות עיקריות לבחינת ערכו של נכס מסוים:

הגישה הראשונה, עושה השוואה בין דירות הנמצאות סמוך לדירה הנמכרת, על פי שווי דירות אלה מעריך השמאי את שווי הדירה הנמכרת.

הגישה השנייה, מעריכה את שווי השוק על פי שכר הדירה ששולם בעבור הדירה הנמכרת

והגישה השלישית מכניסה ל"בלנדר" נתונים שונים כמו: יוקרת איזור, שווי האדמה וכו' מערבבת היטב ולבסוף מוציאה פלט עם הערכת שווי השוק של הנכס המבוקש.

שלוש גישות אלו אינן כמובן המצאה ישראלית אלא לקוחות מתך גישת ההערכה האמריקאית תך עריכת שינויים קלים.בנוסף למשכורות הגבוהות המתגלגלות בשוק המקרקעין, ישנו פן נוסף בעבודתו של שמאי מקרקעין בישראל. פן זה הוא היכולת לקבל החלטות שישפיעו על שוק הנדל"ן בארץ. שמאי מקרקעין בכיר יודע שביכולתו להוות גורם בשוק זה ובמחי החלטה אחת הוא יכול לעורר את השוק או/ו להרדים אותו. יכולת השפעה כזו אין להרבה אנשים וזהו עוד דבר הגורם לשמאי המקרקעין להיות כל הזמן עם יד על הדופק בתקווה לאתר את הנכס הבא שכולם ידברו עליו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה