לימודי שמאות הינם לימודים הנמשכים כ 704 שעות לימוד אקדמאיות והם מקבילים לשישה סמסטרים.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

לימודי שמאות הינם לימודים הנמשכים כ 704 שעות לימוד אקדמאיות והם מקבילים לשישה סמסטרים.  

מאת   02/09/2009 |  נצפה 2022 פעמים

לימודי שמאות הינם לימודים הנמשכים כ 704 שעות לימוד אקדמאיות והם מקבילים לשישה סמסטרים. בנוסף, מתקיימת גם שנת התמחות בת 40 שעות פרקטיות. שמאי הוא כל אדם העוסק בשומה. תפקידו הוא להעריך את השווי של נכס מסוים ובמקרים מסוימים כמו למשל במקרה הקסאמים בשדרות גם להעריך את מידת הנזק והפיצוי שעל המדינה לפצות את בעלי הרכוש הנפגע.

המילה שמאי, היא מילה כללית ועל מנת להיות מדויקים יותר יש לנקוב בשם השמאות הספציפי כמו למשל: שמאי רכוש,שמאי רכב,שמאי נזיקין וכו'. מקצוע השמאות הינו מקצוע חשוב ומורכב ולא בכדי מדינת ישראל חוקקה חוק הנקרא: חוק שמאי מקרקעין ובמסגרתו נאלצים התלמידים לעבור בחינות הסמכה קשות ומורכבות עד אשר הם מקבלים מהמדינה את רישיון העבודה המיוחל.

ישנם שלושה תחומי עיסוק ספציפיים לשמאים: שמאי מקרקעין, שמאי רכב ושמאי רכוש. במהלך הלימודים לשמאות רכב למשל יתוודעו התלמידים למגוון רחב של קורסים כגון: דיני ביטוח,אלקטרוניקה, ניהול משרד שמאים, חקירת תאונות, עקרונות הביטוח ועוד.מקצוע השמאות נחשב למקצוע מאתגר המכניס סכומי כסף לא מבוטלים לעוסקים בו. שמאי המקרקעין למשל, מספקים יעוץ על בסיס קבוע למוסדות ממשלתיים, בתי המשפט,יזמים ועוד. לימודי שמאות המקרקעין הנחשבים לקרם דה לה קרם של לימודי השמאות , לצורך קבלה ללימודים יש צורך בתואר ראשון מוכר, בעוד שלימודי שמאות רכב אינם מותנים בלימודים קודמים והם פתוחים לכל מי שמעוניין להתנסות.

את לימודי השמאות מלווים טובי המרצים שהינם בעלי ניסיון וידע מקצועי רב הנצבר במהלך שנים של עבודה בתחום. הם ילוו אתכם למן הרגע הראשון בו תתחילו את הקורס ועד לשלב הסטאז' המעשי המכין אתכם בצורה הטובה היותר לתחרות הקשה המצפה לכם מייד עם תום לימודיכם. לימודי שמאות התפתחו מאוד בשנים האחרונות וכיום הם נחשבים ללימודים מבוקשים המספקים תעסוקה רבה והכנסה יפה לעוסקים בהם.

מי שמעוניין ללמוד שמאות רכב יצטרך להיפרד מ 9000- 1100 ש"ח לשנת לימודים בעוד שלימודי שמאות מקרקעין יעלו באזור ה 25,000 שקל. לימודי שמאות הינם לימודים בהחלט לא זולים, אולם חשוב להדגיש, שלהבדיל ממקצועות לימוד בהם העלות גבוהה ואח"כ קשה להחזיר את ההשקעה, אזי במקצועות השמאות, ההשקעה מוחזרת מהר מאוד עם תחילת העבודה באחד ממשרדי השמאות הפרוסים ברחבי המדינה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה