איורוודה- רפואה הודית בישראל
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איורוודה- רפואה הודית בישראל 

מאת   02/09/2009 |  נצפה 2554 פעמים
איורוודה הינה שיטה הודית עתיקה לניקוי רעלים מהגוף. לפי איורוודה שום דבר לא קיים בנפרד ויש השפעה הדדית בין הגוף, הנפש והסביבה הקיומית של האדם. לכן מצבו הבריאותי של האדם מושפע מגורמים רבים כמו מזג האוויר, המזון אותו האדם צורך, מצב הרוח, סביבת מגורים והאנשים הסובבים. הבנה ותפיסה זו מאפשרת ליצור תוכנית טיפולים מקיפה שמונעת ככל האפשר את הגורמים למחלה ומטפלת בו זמנית במחלה עצמה.
מהם הטיפולים?
ניתן למצוא בארץ מספר מרכזי ספא שמטפלים בשיטת איורוודה. התוכנית מתאימה לטווח רחב מאוד של גילאים. הטיפול ידועה כמעכבת תהליך ההזדקנות (אנטי אייג'ינג) ומרעננת את תאי הגוף. לגילאים צעירים יותר תוכנית תורמת לזירוז תהליך ההרזיה, כהכנה לחתונה, טיפול לאחר לידה ועוד.
עיסויי איורוודי- העיסויים מבוצעים בשמן טיפולי חם למילוי מצברים, לרגיעה, ורענון תאי הגוף. מטפל בכל הגוף- מכף רגל ועד ראש. הגוף "שותה" את השמן ונפתר מרעלים מזיקים.
ניסוך שמן חם שירודהרה- הטיפול כולל ניסוך שמן חם אל מרכז המצח. הטיפול מבוצע אחרי טיפול איורוודי מלא, או לאחר עיסוי ראש ופנים. נותן תחושה נפלאה של התחדשות ורגיעה עמוקה.
עיסוי איורוודי בכריות אורז חמות בחלב- עיסויי ייחודי לכל הגוף באמצעות כריות בד ממולאות באורז חם שבושל בחלב וצמחים, שנטבלות שוב ושוב בחלב חם. הטיפול מפנק במיוחד ובעל השפעות מדהימות.
עיסוי איורוודי באבקות- עיסוי עמוק ונמרץ של כל הגוף. העיסוי מעלה את חום הגף ומצמצם את שכבות השומן שמתחת לעור. העיסוי באבקות מפחית את תופעת הצלוליט, מחדש את תאי העור ומפיג מתחים.
אך יש לזכור שאיורוודה אינה רק טיפולים. משמעותה האמיתי היא שינוי באורך חיים למזון בריא יותר, סביבה חיובית יותר ואיזון פנימי מושלם. שמרו על עצמכם ועל גופכם.
שמי ויקטוריה, אני מדריכה יוגה מזה 15 שנה ומטפלת מנוסה בשיטת איורוודה. אני עובדת בספא טיפולי ייחודי שמתמחה בטיפולי ניקוי רעלים. השיטה הוכיחה את עצמה כיעילה בטיפול ומניעת מחלות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה