מכונות קפה איכותיות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מכונות קפה איכותיות 

מאת   01/09/2009 |  נצפה 2387 פעמים


מכונת הקפה היא מוצר מתאים לבית ולמשרד, המאפשר לאדם להכין קפה ללא הצורך בחימום המים בקומקום או במכשיר אחר. ישנם הרבה סוגים של מכונות קפה; הפעולה העיקרית המשותפת לכולן, היא חימום אוטומטי של המים והעברתם אל כוס הקפה. הכנת קפה היא פעולה פשוטה יחסית, אך יחד עם זאת, ישנן מכונות קפה וכן מכונות אספרסו הפועלות בשיטות שונות. הבחירה במכונת הקפה המתאימה, תלויה בסוג הקפה הרצוי; מכונות קפה נפוצות מייצרות קפה קל ולא חזק מדי, לפי טעמם של רוב האנשים. מי שרוצה משקה קפאין אחר או סוג קפה שאהוב עליו יותר, יבחר מכונות קפה המתמחות בסוגי קפה מיוחדים כמו קפוצ'ינו, לטה או קפה ירוק העשוי מפולים אורגניים.

סוגי מכונות קפה

מכונות קפה מגיעות בהרבה סוגים וצורות. למרות שכולן נראות מעט דומות, כל הבדל בצורת הכנת הקפה, תשפיע על הטעם והאיכות שלו. כל סוג של קפה דורש תנאים מסוימים כדי להיות מוכן בצורה טובה: הטמפרטורה של המים, כמות פולי הקפה וזמן ההכנה הכולל. כל שינוי באחד מהמשתנים הללו, ישפיע על התוצאה הסופית ולכן ישנם סוגים רבים של מכונות קפה. מכונות אספרסו למשל, מיועדות להכנת סוגים שונים של קפה ולא רק הקפה הרגיל והנפוץ. זהו מכשיר בו ירצו אנשים שאוהבים קפה איכותי במיוחד, כמו בבתי הקפה המועדפים עליהם. כאן נדרשת גם פעולת הכנה ארוכה יותר, כך שמכונת האספרסו טובה יותר לשירות של מספר מועט של אנשים.

מכונות קפה פועלות בצורה אוטומטית. אך ישנן רמות של אוטומטיות בתהליך ההכנה; מכונות חצי אוטומטיות הן מכונות קפה רגילות וזולות יחסית. כאן יצטרך המשתמש לבצע חלק מהכנת הקפה בעצמו, וכן ללוות את פעולת המכשיר, כדי שיכין את הקפה הרצוי בצורה הנכונה. במכונות אוטומטיות לחלוטין, התהליך נעשה כמעט כולו אך ורק על ידי המכשיר. עם זאת, מכונות קפה אוטומטיות באות בדגמים שונים, בחלקן יש טוחן פולי קפה אוטומטי, ובאחרות יש לשים את הפולים באופן ידני. לעיתים מחובר גם מתקן המחזיק את החלב המיועד לקפה.

המכשירים האיכותיים ביותר להכנת קפה, הם המכונות הסופר-אוטומטיות. כאן, מוכן הקפה ברמה גבוהה במיוחד: פולי הקפה נטחנים ללא צורך בפעולה ידנית וקיימות אפשרויות ייחודיות נוספות, כמו שינוי חוזק הקפה, כמות המים וגובה הטמפרטורה של הקפה.

חשוב לדעת

רצוי שכל המעוניינים לרכוש מכונת קפה חדשה, ידעו שיש לדאוג למכשיר ולהשתמש בו באופן המתאים; יש לנקות כל סוג של מכונות קפה באופן שגרתי, כדי שהמכונה תמשיך לייצר קפה באותה האיכות. מכשירים להכנת קפה, עובדים כל יום, פעמים רבות, והחומרים העוברים בהם עלולים לגרום לשחיקה בפעילות המכשיר. כדי לנקות את המכונה בצורה טובה, ניתן להשתמש בחומץ או בחומר אחר. רצוי שהמים שאיתם מנקים יהיו מסוננים, כדי לא להשאיר סימנים על המכשיר. יש הבדל ברמת הניקיון הנדרשת בין המכונות שונות. במכונות מסוג סופר-אוטומטי יש יותר רכיבים וחלקים, ולכן יותר אזורים שיש לשמור נקיים.

כדאי לזכור, שטעם הקפה לא תלוי רק בשיטת ההכנה אלא גם בחומרים עצמם. יש מבחר גדול של פולי קפה ואבקות קפה כגון קפה ללא קפאין, אבקה להכנה מהירה ועוד. התקציב הכספי ישפיע על איכות הקפה שתרכשו. רכישת פולי הקפה המתאימים ושמירה על האיכות שלהם תהיה צעד נבון. על הפולים או האבקה להיות מאוחסנים במקום בטמפרטורת החדר. התחשבות בסוג הקפה הרצוי יביא לבחירת מכונות קפה מתאימות.


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה