בתי מלון - רשת מלונות או מלון בוטיק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

בתי מלון - רשת מלונות או מלון בוטיק 

מאת   01/09/2009 |  נצפה 2754 פעמים

 לעיתים קרובות נשאלת השאלה איפה עדיף להתאכסן : בית מלון שהוא חלק מרשת מלונות, או במלון בוטיק? התשובה לשאלה בנויה ממרכיבים שונים.

בתי מלון – כמה זה עולה לי ?
המחיר הוא גורם המשפיע על רוב מי שיוצא לנופש. חופשה היא לרוב הוצאה לא קטנה, ואנשים רוצים לקבל את המירב עבור כספם. סקר שוק הוא תמיד הדרך לבחור את הפתרון המתאים ביותר מבחינה כלכלית. אולם אפשר להניח שלרשת מלונות לה בתי מלון באילת וגם בתי מלון בים המלח, יהיה יתרון קל מבחינת המחיר. זאת מכיוון שכוח הקנייה של רשת בתי מלון הוא גדול מזה של מלון בוטיק עצמאי, ועל כן לרשת יש יכולת להוזיל במידה מסוימת את עלויות התפעול של המלונות.

כמו כן, לרשת מלונות יש את היכולות להציע דיל עבור חדרים שנשארו פנויים למשל חדרים שנותרו לא מוזמנים ביעדים פחות פופולאריים, וכך ניתן בדרך כלל למצוא חדר במחיר סביר במלון שהוא חלק מרשת של בתי מלון

יתרון נוסף שיש לרשת של בתי מלון הוא הסטנדרט. מי שכבר התארח באחד ממלונות הרשת  יכול להניח שרמת האירוח תהיה דומה בכל מלונות הרשת. בתי מלון של רשת אחת יהיו דומים ברמתם בכל אזורי הארץ.

מלון בוטיק – אחד ומיוחד
מאידך, ישנם אנשים רבים המעדיפים ליהנות מסוג אחר של בתי מלון: מלון בוטיק. אך נראה כי חסרונותיו של מלון בוטיק הם גם יתרונותיו. בתי מלון מסוג בוטיק הם עצמאיים יותר ומעניקים למתארחים בהם חוויה אישית יותר, עיתים גם יוקרתית יותר . מכיוון שמלון בוטיק לרוב מחזיק מלון אחד במקום מסוים, ואין לו גם בתי מלון באילת וגם בתי מלון בירושלים, החוויה היא ייחודית.

מבחינת המחיר, בתי מלון מסוג בוטיק צרכים להתחרות ברשתות גדולות של מלונות, על כן המחירים יהיו דומים, אולי במעט יקרים יותר. במלון בוטיק יהיו, אולי, פחות מתארחים (ופחות חדרים בסה"כ) אך האירוח יהיה אישי יותר. יש אנשים רבים המוכנים לשלם מעט יותר בשביל אירוח אינטימי ויוקרתי קצת יותר.

בתי מלון מסוג בוטיק יכולים להציע שירותים אלטרנטיביים, ואף לפנות לקהלים ספציפיים. ישנם בתי מלון מסוג בוטיק המתמחים במזון אורגאני, אחרים יאפשרו טיפולים מיוחדים לסובלים מקשיים מסוימים, וישנם אף מלונות בוטיק המאפשרים להתארח עם חיית המחמד.

ישנם הרבה בתי מלון מהם ניתן לבחור וכמעט בכל מקום בארץ: בירושלים בחיפה, באילת ובמרכז. בין אם בוחרים ברשת מלונות ובין אם בוחרים במלון בוטיק, הדרך הטובה ביותר לבחור בתי מלון היא על בסיס המלצה אישית של אנשים שכבר התארחו במלון המדובר, ומעבר לעניין המחיר חשוב גם לוודא שהמלון מאפשר פעילויות המתאימות למטרת הנופש.

 לכתבה בנושא מלונות בוטיק - מתוך מגזין מסע ישראלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה