אתרי דרושים - מהפכת האינטרנט
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אתרי דרושים - מהפכת האינטרנט 

מאת   01/09/2009 |  נצפה 3070 פעמים

מהפכת האינטרנט שסחפה את כולנו בעשר השנים האחרונות הביאה עימה גם שוק רחב ומגוון של אתרי דרושים ששינה את כללי המשחק בשוק זה כפי שהכרנו אותו עד אז.

 

אם עד לפני כמה שנים נאלצו מחפשי העבודה לרכוש מספר עיתונים רק בשביל החיפוש המתיש בין דפיהם של מוספי דרושים למינהם אז היום די בהקשת עכבר ועולם שלם של מודעות חיפוש עבודה נפרש בפנינו. היתרונות הם עצומים. קודם כל זה חוסך מאיתנו קנייה של עיתון שלם רק עבור מודעות הדרושים שבו. בנוסף, באתרי דרושים נחסך מאיתנו זמן רב משום שניתן להגדיר את החיפוש שלנו על פי תחום, גודל מישרה, מיקום, גובה שכר וקטגוריות נוספות שממקדות את החיפוש ומונעות מאיתנו את העבודה הסיזיפית של מיון המודעות. יתרון נוסף, ואולי המשמעותי מכולם הוא ההתעדכנות הדחופה של אתרים אלו. אתרי דרושים מתעדכנים כל הזמן, ובימינו כשעל כל משרה שמתפנה בשוק העבודה קופצים מייד מועמדים רבים חשוב להיות עם היד על הדופק. לרוב, קורות חיים שנשלחים בשעה הראשונה לפרסום המודעה מעלים מאוד את הסיכוי למענה מצד הגוף המפרסם.

 

אתרי דרושים באינטרנט – בואו נעשה סדר

 

כדי לעשות מעט סדר בעולם אתרי הדרושים נחלק את אתרים אלו לחמש קבוצות עיקריות. הקבוצה הראשונה היא קבוצת האתרים של העיתונים הגדולים כמו ynet של ידיעות אחרונות או nrg  של מעריב. באתרים אלו תוכלו למצוא מדור דרושים ובו גם מודעות הלקוחות מהעיתונים הכתובים עצמם. בניגוד לעיתונים הרגילים מודעות אלו מתעדכנות בתדירות גבוהה מאוד וזהו יתרונם של העיתונים המקוונים. אתרים אלו גם מאפשרים להגדיר את החיפוש על פי קטגוריות שונות ולמקד אותו על פי הצרכים של כל מחפש עבודה.

 

הקבוצה השנייה היא אתרי דרושים מסורתיים. אתרים אלו הם אתרים המיועדים אך ורק למחפשי העבודה. השימוש בהם הוא חינם, מגוון המשרות רחב, וגם הם מאפשרים הגדרות חיפוש שונות על פי קטגוריות. הם מתעדכנים בתדירות גבוהה ומאפשרים שליחת קורות חיים דרך האתר, פעולה החוסכת זמן נוסף על שליחת מיילים.

 

הקבוצה השלישית כוללת את אתרי חיפוש העבודה בתשלום. זהו גל של אתרים שצובר תאוצה לאחרונה ומשנה את כללי המשחק. אתרים כמו Alljobs , Jobmaster או Msnjobs גובים עבור השימוש בהם דמי מנוי חודשיים. באתרים אלו תוכלו למצוא משרות הבלעדיות רק להם, שירותים שונים של עדכונים יומיים למייל ועוד. עדיין קשה לשפוט את האפקטיביות שלהם לעומת אתרי הדרושים החינמיים, את זה צריך כנראה להשאיר לגולשים מחפשי העבודה.

 

 

אתרי דרושים -  חידושים אחרונים

 

על הקבוצה הרביעית נמנים אתרי דרושים של חברות ההשמה וכוח האדם. באתרים אלו פשוט לוקחת חברת ההשמה את מאגר העבודות הפנויות שברשותה ומעבירה אותו בצורת מודעות לאתר האינטרנט שלה.

בקבוצה החמישית ניתן למצוא את החידוש האחרון בתחום אתרי דרושים באינטרנט – זירת פעילות של מחפשי עבודה ומעסיקים. אתרים אלו מאפשרים למחפשי העבודה לפתוח כרטיס אישי, להציג את כישוריהם, לצרף מכתבי המלצה, גיליונות ציונים, תיקי עבודות ואפילו קטעי וידאו מצולמים בהם הם נדרשים להציג את עצמם. באתרים אלו פונים המעסיקים באופן אקטיבי למועמדים לאחר שנחשפו לכל המידע הנ"ל. התהליך הזה חוסך זמן רב לשני הצדדים ומתגלה כיעיל מאוד.

חיפש עבודה אם כן הוא תהליך כלל לא פשוט, במיוחד בימים אלו. אבל צריך לזכור, האופציות הן רבות וחיפוש נכון יכול להביא אתכם אל המשרה הנחשקת. בהצלחה.  

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה