מווסתי גדילת חרקים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מווסתי גדילת חרקים 

מאת   31/08/2009 |  נצפה 5161 פעמים

 

מג"ח- IGR מווסתי גדילת חרקים- insect growth regulator

המג"ח-מווסת גדילת חרקים הוא חומר חדשני אשר תפקידו לגרום לכך שהזחל של החרק ימות בטרם עת ולא יהפוך לבוגר. אצל חרקים רבים הבוגר הוא המזיק העיקרי (יתושים,פרעושים,זבובים,צרעות) בעיקר חרקים בעלי גלגול מלא-ביצה,זחל,גולם,בוגר. גם אצל חרקים בעלי גלגול חסר (ללא גולם) או חרקים חסרי גלגול הבוגר הוא המזיק כיוון שהבוגר מפתח איברי רביה וכך מטיל ביצים שיהפכו לזחלים, הזחלים יהפכו לחרקים בוגרים וחוזר חלילה.

אנו בחרקירי - הדברת מזיקים - משתמשים בחומר המווסת את גדילת החרקים ופועל בצורות הבאות.

1. מעכב יצירת כיטין- הזחלים צריכים להתנשל ע"מ להפוך לבוגרים (בין אם יש או אין גולם) ובין נשל לנשל הזחל בונה את השלד-קוטיקולה, אשר עשוי מחומר הנקרא: כיטין. כתוצאה משימוש עם חומר המווסת גדילת חרקים הזחל נפגע,כיוון שהחומר פוגע בשלד שהזחל יוצר בין נשל אחד למשנהו,השלד שנוצר פריך וחדיר ליציאת מים וכך הזחל מת מהתייבשות ואיבוד מים בטרם עת.

2. מחקה הורמון נעורים- הזחלים מתנשלים כיוון שיש להם הורמון אשר מורה להם שהגיע הזמן לעשות כן. אנו משתמשים בחומר המחקה את הורמון הנעורים וכך הזחל מרגיש שאינו צריך להתנשל,הוא אינו חש שעליו לעבור שלב בדרך להיות בוגר ומרגיש "צעיר" כל הזמן עד שלבסוף לאחר מספר ימים הוא מת כזחל. השימוש בחומרים מווסתי גדילת חרקים הוא הפתרון המהיר היעיל והחכם בלחימה במזיקים, חומרים אלו אינם פוגעים באדם ובבעלי חיים כיוון שלאלו אין מערכות גוף המחייבות התנשלות ולכן חומרים אלו נחשבים לבטוחים ומוגנים לאדם ולסביבתו.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה