הרחקת יונים מבנינים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרחקת יונים מבנינים 

מאת   31/08/2009 |  נצפה 1885 פעמים

בעיות היונים נפוצות בכל הארץ ובכל העולם, הן אינן פוסחות על אף איזור בו יש להן מזון ומכסה. היונים נמצאות בסביבת מגורים עירונית של בנייני דירות וגם בסביבה כפרית של בתים פרטיים. בהיעדר אויב טבעי הן מתרבות באין מפריע.

פעולות הרחקת היונים מבנייני דירות שונה מהרחקת יונים מבתים פרטיים, בשני המקרים הדיירים סובלים, אבל חשוב להבחין בסוג המפגע, באופן בו התמקמו היונים במבנה ולהתאים את הדרכים הנכונות ביותר לטיפול בהן.

בבנייני דירות, מתרכזת הבעיה לרוב באזור מסתורי הכביסה. זהו איזור קלאסי לקינון יונים, כיון והוא פתוח כלפי חוץ ועם זאת מקורה ומוגן מהשמש והגשם. היונים חודרות למסתור הכביסה ומקימות שם קן, מטילות ביציים ומגדלות גוזלים. אנשים רבים הפסיקו להשתמש במסתור הכביסה כליל והתייאשו מלסלק את היונים, המסתור שנזנח מתמלא בלשלשת ותוצרי חיים ועד מהרה הוף למקור זיהום קרוב מאוד לסביבת המגורים ממנו מופצים חיידקים, טפילים ומחלות. בעיה נוספת בבנייני דירות היא יונים שיושבות על הגג, לרוב הן שם על מנת לתצפת על הקן שבבנין ממול, או על מנת להתקרר מהשמש. היונים עומדות על קצה הגג ומחרבנות. הלשלשת נופלת על המדרכה, המרפסות, והחניות וגורמת ללכלוך ולנזקים למבנה. לעיתים קורה דבר דומה, כאשר היונים בוחרות כנקודת תצפית מרפסת או עדן חלון של אחת הדירות הגבוהות וכל הדיירים שמתחת סובלים מההפרשות שלהן.

הרחקת יונים מבניינים ניתנת לביצוע בכמה אופנים, הדרך הטובה ביותר היא לטפל בבנין כולו ובכל למנוע את האפשרות שהיונים יעברו ממרפסת למרפסת. כמו כן, במידה והיונים התמקמו במרפסת שמעליך, אם שכנך לא יטפל , לך אין הרבה מה לעשות. ולכן האפשרות הטובה ביותר היא לאטום ברשת מוגנת U.V.  את איזור מסתורי הכביסה, ולהדביק דוקרנים להרחת יונים בשולי הגג והמרפסות. לא תמיד ניתן לשכנע את כל הדיירים להצטרף למימון העבודה במיוחד בבניינים עם 8 דירות ומעלה. תמיד יהיו את השכנים שפחות סובלים או שלהם זה לא מפריע שלא ירצו להכניס את היד לכיס. ולכן קיים הפיתרון הנקודתי, והוא טיפול במסתור בודד והתקנת דוקרנים במרפסת ועדני החלון של הדירה. במקרה כזה היונים לא יוכלו לקנן במסתור הכביסה ולנחות בקצה המרפסת ועדני החלון, אולם במידה והיונים נוהגות לשבת במרפסת גבוהה יותר ולחרבן למרפסת שלכם, עדיין תסבלו. כאשר זה המצב, ולא ניתן להגיע עם הדיירים הרלוונטים להסדר ניתן להתקין גגון מעל האזורים הבעייתית שימנעו מהלשלשת ללכלך את המרפסת.

בכל מקרה ומה שלא יהיה, מומלץ מאוד לא להזניח ולטפל, אם לא ניתן לפעול להרחת יונים מהבנין כולו אז לפחות מהדירה שלכם.

ניר מובדלי - מנכ"ל ובעלי חברת ירוק הרחקת יונים והדברת מזיקים
http://www.yarok.net
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה