אימון אישי? למה לכם אימון אישי ומה יעשה לכם קורס אימון אישי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אימון אישי? למה לכם אימון אישי ומה יעשה לכם קורס אימון אישי 

מאת   31/08/2009 |  נצפה 1477 פעמים
כמה פעמים שמעתם על המושג "אימון אישי" (קואצ'ינג) ולא הבנתם מה רוצים מכם, למה צריך להתאמן ואיך זה שהטרנד הזה של אימון אישי לא עוזב?

אימון אישי, למי שאינו יודע, מהווה כיום את אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בארץ ובעולם, כאשר אנו מדברים על העצמה והתפתחות אישית.

.

ניתן לומר, כי אימון אישי הינה תורה המתבססת על אותן תורות שהוזכרו למעלה, ובה מתבצע תהליך ייחודי מוגבל בזמן, שמטרתו לשפר אלמנטים שהוגדרו מראש בחייו של אדם. אימון אישי אמור לאפשר למתאמן לפעול בעוצמה במכלול תפקידיו בעבודה, בחברה וכמובן בחייו הפרטיים.

נכון, רבים עדיין מתבלבלים ויש קווי דימיוןם רבים בין טיפול אישי, יעוץ אישי, אימון אישי וטכניקות ריפוי. עדיין, חשוב להדגיש כי אימון אישי הינו תהליך שצמח מכל אותן תורות, אבל הוא "חי" בזכות עצמו.

להלן מספר הבדלים בולט בין אימון אישי (קוא'צינג) ובין טיפול אישי:

מטרות ואמצעים - טיפול נועד לאתר בעיה, לתקן אותה ולהביא להקלה אצל המטופל. אימון אישי, לעומת זאת, נותן כלים למתאמן להעצמה אישית, אין הוא עוסק בתיקון ליקויים אלא בבנייה.

חסר מול שלם - טיפול אישי נעשה כאשר אדם סובל מבעיה או מחסור. מאמן אישי שעוסק ב-קואצ'ינג, רואה במתאמן אדם שלם, שיש לו יכולות רבות, והאימון ישים בידיו את הכלים למיצוי יכולות אלו.

בעיות מהעבר או חלומות על העתיד - הטיפול מנסה לבחון מה שורש הבעיה של המטופל, מה טמון בעברו שגורם לו לסבול כיום. אימון אישי, לעומת זאת, בוחן מהם חלומותיו ורצונותיו של אדם, ומדגיש בפניו את יכולתו למצות ולחוות אותם
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה