תכשיטים - כיצד הם מתייגים את האדם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תכשיטים - כיצד הם מתייגים את האדם?  

מאת   30/08/2009 |  נצפה 2595 פעמים

כיום, באותו זמן שהמילה שלום יוצאת לנו מהפה, העין מסתכלת אל התכשיטים שהאדם לובש. עולם התכשיטים הינו עולם גדול ומגוון ובנוסף זהו עולם אשר רק הולך ומתחדש ומתעדכן לפי גלי האופנה העונתיים, השנתיים וכו'. פעם, כשהיינו אומרים את המילה תכשיטים, האסוציאציה הראשונית שלנו בוודאי הייתה איזה זוג עגילים, צמיד או שרשרת, אך כיום, כל עולם התכשיטים משתנה והמון תוספי לבוש מלבד בגדים פרופר, נכנסו תחת קטגורית התכשיטים. כיום, תכשיטים הפכו לחלק בלתי נפרד מהרכבת המראה החיצוני של האדם.

פעם המילה תכשיטים הייתה רלוונטית  כמעט אך ורק לעולם הנשים בלבד. כיום, התכשיטים שייכים לשני המינים כאחד. מעגילי הנשים בשלל הוריאציות ניתן היום למצוא ליין שלם של תכשיטים כגון תליונים, סיכות, שרשראות, צמידים לידיים, צמידים לרגליים וגם שעונים.

שעונים "נולדו" לפני שנים רבות בשביל להראות לאדם מה השעה בלבד. כיום שעונים הם חלק בלתי נפרד מעולם התכשיטים. שעונים מותאמים היום לבגדים לפי צבעים, וכמובן התאמה מלאה לשאר התכשיטים שהאישה או הגבר לובשים. פעם עגילים היו לאישה בלבד ורק בתנוך כמובן. כיום עגילים בתור תכשיטים הפכו טאבו אצלנו האנשים. מהאוזן העגיל היגר לאף, לפה לשפה ובעצם, לכל מקום שרק אפשר לחשוב עליו.

 לתכשיטים תפקידים רבים

 המון אנשים רואים בתכשיטים מעין חומר הממלא איזה שהוא חלל ריק. בעולם הפסיכולוגיה והסוציולוגיה נכתבו מאמרים רבים אשר מראים כי תכשיטים במשך השנים עברו דרך מעצם היותם מסמלי מעמד, להיותם עזרי נוי וחן, ומיום ליום נהפכים יותר ויותר לחלק בלתי נפרד מפרטי הלבוש אותם אנו לובשים. פעם בעבר, תכשיטים היו חייבים להיות יקרים. כמה שיותר יקר יותר טוב. מחירי התכשיטים הגבילו את הפצתם לאחוז קטן מאוד מהאוכלוסיה. רק האריסטוקרטיה ענדה תכשיטים. מתקופה לתקופה ובייחוד היום בשנות האלפיים, עולם התכשיטים עבר רפורמה מהאקסקלוסיביות לפשטות, וכך נפתח עולם התכשיטים לקהל הרחב.

 החומרים מהם עשויים התכשיטים היום לאו דווקא חייבים להיות עשויים מזהב או כסף. כיום תכשיטים העשויים מפלסטיק או סיליקון תופשים את הנישה היותר צעירה בקרב העונדים, דבר שהגדיל את התפוצה של האביזר. תכשיטים הם חלק מאיתנו, כנראה שלכמעט כל בן אנוש בעולם יש לפחות תכשיט אחד, וישנם פלגים באוכלוסיה שצבירת תכשיטים הינה יותר מתחביב, אלא כבר דרך חיים המראה יוקרה, אקסקלוסיביות, ייחודיות ואון. תכשיטים מעלים את הביטחון העצמי, מעלים חיוך על הפנים וכמובן תחושה של סיפוק.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה