פורקס: ניתוח של פעילות השוקים לקראת סוף השבוע
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פורקס: ניתוח של פעילות השוקים לקראת סוף השבוע 

מאת   27/08/2009 |  נצפה 1686 פעמים
מריל לינץ' פירסמה אמש תחזית, לפיה הדולר יחלש ל-3.4 שקלים עד אמצע 2010. הבנק קורא להערכה זו "שמרנית". גם סיטי מעריך שהדולר יירד ל-3.7 שקלים עד סוף השנה ומדגישים כי הסיכונים הם כלפי מטה.

בבנק הפועלים אומרים כי המסחר בדולר בשבועיים האחרונים, וגם אתמול, מתאפיין במחזורים נמוכים שכן מרבית השחקנים נמצאים בחופשת הקיץ, ומי שנזקק לביצוע הגנות מטבע עשה זאת בתחילת החודש, כשבנק ישראל התערב במסחר.

המסחר בשוק המט"ח המקומי התאפיין אתמול במחזורים נמוכים, הדולר נסחר ביציבות יחסית מול השקל לאורך כל יום המסחר, כאשר בנקי ההשקעות ברחבי העולם ממשיכים לפרסם תחזיות שוריות לגבי התחזקותו של השקל, בסיום המסחר הדולר התחזק ב-0.03%, היורו היציג ירד ב-0.37% ל-5.4196 שקלים.

בשוק המטח העולמי, פורקס, הדולר התחזק אמש מול מרבית המטבעות העיקריים, כאשר את החדשות הטובות סיפקו נתוני המאקרו החיובים בארה"ב.

נתון מכירות בתים חדשים לחודש יולי, הצביע על עלייה של 433 אלף בחודש יולי כאשר צפי המכירות עמד על 390 אלף בתים חדשים. נתון ההזמנות של מוצרים ברי קיימא הצביע על עליה של 4.9% בהזמנות לעומת צפי עליה של 3.1%.

את התחזקותו של הדולר ריסנו דבריו של נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי: "יש להתערב בסחר במטבע החוץ על מנת לייצב את המטבעות ברחבי העולם כדי להחזיר את המטבעות לערכם הריאלי". עוד אמר הנשיא הצרפתי כי אסור שהדולר יהיה המטבע היחידי הדומיננטי בעולם, כך שיש צורך במטבע דומיננטי נוסף.

הפאונד הבריטי נחלש זה היום השישי ברציפות מול היורו, וזהו ראלי הירידות הארוך ביותר שרשם המטבע הבריטי מאז ינואר, זאת לאור הערכות כי התאוששות של המשק באנגליה תהיה איטית , ותימשך לאורך זמן ארוך יותר מאשר שאר מדינות האיחוד האירופי.

בשוק החוזים העתידיים על הנפט רשמו אמש ירידה במחיר, לאור פרסומו של נתון המלאים בארה"ב. לפי נתונים שפירסם משרד האנרגיה האמריקאי, מלאי הנפט בארה"ב גדל ב-0.2 מיליון חביות בעוד שהצפי היה לירידה של 1.5 מיליון חביות, נתון זה לשבוע הנוכחי נמוך בהרבה מהשבוע הקודם בו נרשמה ירידה של 8.4 מיליון חביות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה