ממשבר להצלחה-סיפור הקמת עסק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ממשבר להצלחה-סיפור הקמת עסק  

מאת   26/08/2009 |  נצפה 3505 פעמים
יום אחד, באמצע החיים, מצאה את עצמה נורית ורבין מורה לשעבר, ללא מקצוע מפרנס, פרודה מבן זוגה ואחראית לחיי משפחה אבל בלי שום מושג כלכלי ובלי אגורה של חסכון. למזלה של נורית קשרי המשפחה איפשרו לה מעבר לענף היהלומים והיא הפכה למתווכת בבורסה ליהלומים. העבודה בנתה את ביטחונה, עצמאותה הכלכלית והרחיבה את קשריה העסקיים.היום, שנים אחרי כן יכולה נורית להרשות לעצמה ללכת הלאה לטובת עבודה מתגמלת פחות אך מספקת הרבה יותר. ורבין החליטה להתמקד במימוש הרצון שלה לעזור לעוד נשים כמוה לפלס לעצמן דרך אחרת מתוך מצב משברי כלכלי, דרך שבראש ובראשונה תחזיר להן את האמון בעצמן ולהצליח להתפרנס בכבוד ללא קשר לבן זוגן.

התובנות שרכשה ב-12 שנות עבודה עסקית וניסיון החיים שלה הביא את ורבין להקים את עמותת "מעלה" ובהמשך את מרכז "אישית" לתמיכה ביזמות עסקית; "העמותה שמה לה כמטרה לעזור לנשים במצבים דומים, נשים שמתוך משבר ומצב כלכלי קשה רוצות לקחת אחריות על החיים שלהן" מסבירה ורבין, "הן רוצות הכוונה ועידוד כדי לצאת לדרך חדשה. אני מאמינה שכל אחת יכולה אבל נדרשת השקעה גדולה, התמדה ורצינות כדי להתפרנס בכבוד" היא מדגישה.

בעמותת "מעלה" מתנדבות 50 נשים תושבות רמת השרון, המפעילות חנות יד שנייה בשם "בגדקפה". "אנחנו העמותה היחידה בארץ שיש לה עסק משלה שהוא מודל בעצמו ליזמות וכל הכנסות העסק של "בגד קפה" מושקעות בסבסוד הלימודים במרכז "אישית". המרכז המתמקד בתמיכה ביזמות עסקית הוקם באפריל 2007 על ידי העמותה, ללא כוונת רווח. המרכז מעודד יזמות במגזר העסקים הקטנים, ומאפשר לנשים לפתח את ההון האנושי ע"י קבלת הדרכה וכלים להעצמה נשית וכלכלית, ואת ההון החברתי (קשרים) שנחוצים כדי לקדם יוזמות כלכליות: "היום היזמות מאוד מקובלת ומעודדת כפתרון אולטימטיבי למניעת עוני. אני מאמינה שאם אני הפכתי לאשת עסקים בבורסה, כל אישה שרוצה יכולה להצליח להתפרנס בכבוד. כמובן שהיא זקוקה להזדמנות ואנחנו מנסים לעזור לה ולאפשר את ההזדמנות הזו".

אחת המטרות המרכזיות של העמותה היא לתרום להקטנת התלות של נשים בגורמי הרווחה השונים, דרך סיוע לנשים לקחת אחריות על מצבן הכלכלי והאישי, ופיתוח של חוללות עצמית כלומר אמונה בתפיסת היכולת האישית לעשייה. המשתתפות שמקבלות את ההכשרה המקצועית בעמותה מקבלות גם את ההזדמנות להיפגש עם ידע ועידוד, לווי ותמיכה, קשרים חברתיים וכספיים "והכי חשוב" מדגישה ורבין, "אנחנו עוזרות להן להחזיר את האמון בעצמן".


עד כה סיימו את הקורסים כ- 400 בוגרות, רבע מבוגרות הקורסים כבר מפעילות עסקים חדשים בתחומי התכשיטנות, אפייה ובישול, קוסמטיקה, רפואה אלטרנטיבית, צהרונים, אילוף כלבים ,עריכת עבודות אקדמיות ועוד. "הייחוד שלנו הוא במחיר ששווה לכל כיס" מפרטת ורבין.
"הלווי האישי מתחיל מרגע שמגיעים עם רעיון, דרך היכרות והתבססות ועד להרצה של עסק מצליח, ומתבטא בליווי מקצועי מסובסד על ידי מרצי ויועצי המכללה", מסבירה ורבין ומוסיפה, "אין קיצורי דרך להצלחה, ההתמסרות צריכה להיות טוטאלית... ואין חוכמות, לא מיד מרוויחים. אין עבודה ללא טעויות וללא מכות. צריך לדעת זאת מראש אבל זו דרך מכובדת ונכונה למצות יכולות שלך ואת מה שהחיים מציעים".
"הקמתי ארגון נשי שמתנהל באופן מאוד נשי" היא מוסיפה בטון של סיפוק, "שואף למצוינות ומהווה דוגמא שגם במעט מאוד משאבים, רעיון שהוא נכון ושנתמך על ידי הרבה אהבה- מצליח".

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה