הכיצד תגן על המסמכים שלך מנזקי הזמן??
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכיצד תגן על המסמכים שלך מנזקי הזמן?? 

מאת   24/08/2009 |  נצפה 1984 פעמים
האם יש לך תמונות ישנות השוכבות ואוספות אבק, או אולי כרזה ישנה שקיבלת בקונצרט ושוכבת מגולגלת בפינה - אולי יש לך מספר זיכרונות ומזכרות ישנות שאתה אוהב ומעריך, אבל אתה חושש לשבר אותם ומפחד שיינזקו.
האם אי פעם שקלת לעטוף אותם בלמינציה - שכבת למינציה מגנה ושומרת על מגוון חומרים, כאשר היא מודבקת לתמונה, אינך צריך לדאוג יותר לגבי סימני מים, שריטות או נזקים אחרים. אפילו פריטים גדולים כמו כרזות או מפות ניתן לצפות בלמינציה. למינציה לא רק מגנה, אלא מוסיפה גם קשיחות ועמידות למסמך.
סוג מכשיר הלמינציה בו תשתמש תלוי אך ורק בגודל הפריט אותו אתה רוצה לצפות וכמה פריטים אתה רוצה לצפות בלמינציה בבבת אחת. ישנם שני סוגים עיקריים של מכשירי למינציה אשר מתייחסים אליהם כנרתיק וגלגלת. מכשיר למינציה מסוג נרתיק נפוץ יותר בבתים בגלל גודלו הקטן. מכשיר למינציה מסוג גלגלת נפוץ יותר בבתי ספר, עסקים בתי דפוס ומיקומים אחרים בהם מצפים בלמינציה פריטים גדולים.
מכשיר למינציה מסוג נרתיק משתמש בנרתיקים במידות שונות כדי לצפות תמונות בלמינציה, כרטיסי ביקור, עטיפות לדוחות ועצמים קטנים אחרים. נרתיקים זמינים במגוון מידות שונות. רוב מכשירי הלמינציה מסוג נרתיק משמשים למה שאנו קוראים מנשא המחזיק את הנרתיק לפני הלמינציה. הדבר מאפשר להאריך את חיי מכשיר הלמינציה ולמנוע חסימת המכשיר.
מכשירי למינציה מסוג גלגלת עושה שימוש במידות רוחב שונות של שכבת למינציה. המידה הנפוצה ביותר של גליל למינציה היא 27 אינטש ברוחב. כמה צורות רוחב של מכשירי למינציה רחבות עד 60 אינטש והם מתוכננות לצפות בלמינציה כרזות רוחב ( banner ) מכשיר למינציה מסוג גלגלת לא רק מצפה בשכבת למינציה עצמים גדולים, הוא משמש גם לציפוי בלמינציה של הרבה עצמים קטנים בבת אחת.
שני מכשירי הלמינציה הנרתיק והגלגלת עושים שימוש בשכבות למינציה בעוביים שונים, הנקראות " מיל " . " מיל " הוא אלפית האינטש. רוב מכשירי הלמינציה מסוג גלגלת ו נרתיק משתמשים בעובי של 1.5, 3 , או 5 " מיל " . שכבה עבה יותר קיימת גם כן, אבל מכשירי למינציה צריכים להיות מסוגלים ליצור מספיק חום כדי לצפות. שכבות עבות אלו מגיעות בעובי של 7, 10 ולפעמים 15 מיל. היתרון של שכבת למינציה עבה יותר היא תוספת ליציבות ולקשיחות. אם הדאגה היחידה היא להגן על משטח התמונה או המסמך שכבה דקה יותר תספיק.

בברכה
אלינור בן חמו
מנהלת שיווק ומכירה
אורגניקס פתרונות מתקדמים
1599-597-779
050-4332232
www.ar-go.netנכתב ע"י אלינור בן חמו
מנהלת שיווק ומכירה
אורגניקס פתרונות מתקדמים
http://www.ar-go.net
1599-597-779
0504332232
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה