אלומיניום- למה הוא טוב?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אלומיניום- למה הוא טוב?  

מאת   24/08/2009 |  נצפה 4694 פעמים

ישנם חומרים אשר ברור לנו, שבלעדיהם נתקשה לנהל אורח חיים סביר ובוודאי לא אורח חיים מודרני כפי שאנו מכירים. גם מי שמבקש לחזור אל העבר הקדום יודע, שישנם חומרים מסוימים, אשר דרושים לנו כדי שנוכל להתקיים ואין מדובר רק בחומרי מזון או לבוש. אחד מהחומרים האלו הוא אלומיניום. אלומיניום הוא מתכת בעל משקל נמוך, חסין להתחמצנות ונחשב לאחד המתכות השכיחות ביותר, מה שהפוך אותו כמובן לנפוץ מאוד. נפיצותו גורמת לכך שהוא משמש אותנו לצרכים שונים, מצרכים ביתיים ועד צרכים תעשייתיים רחבים.

 

בטרם נציין היכן אנו זקוקים לאלומיניום, נסביר קודם מדוע השימוש בו הוא כה נפוץ. אלומיניום הוא חומר שיכולת המתיחה שלו נמוכה, מה שהופכת אותו לחומר יציב שלא נפגע בקלות, הוא עמיד ומחזיק מעמד זמן רב, כמו כן משקלו הקל מאפשר שימוש נרחב בו. אלומיניום משמש אותנו תחילה לשימושים ביתיים. מוצרי מטבח, מחשבים, חלונות אלומיניום, דלתות, פחיות שתייה, עטיפות אוכל ועוד. לאלומיניום יש חלק גם בייצור זכוכית וכן ייצור תכשיטים עשויים אבני אודם וספיר.

 

לכך אפשר להוסיף שימוש שנעשה באלומיניום בתכשירים נוגדי זיעה. אל מול שימושים אלו, עומדים השימושים התעשייתיים, דוגמת תעשיית הנשק אשר משתמשת רבות באלומיניום בכלים שונים כגון טילים ורובים, תעשיית החשמל אשר משתמשת בו לצורכי חוטים ומוליכים, תעשיית מטוסים ורכב שעושים שימוש בחומר זה לצורכי בניית מטוסים ורכבים מסוגים שונים, תעשיית הבנייה ואף תעשיית המוזיקה בייצור תקליטורים, מערכות סטריאו וכלי נגינה.

 

השימוש באלומיניום הפך בשנים האחרונות לא רק לנפוץ מאוד, אלא גם ליעיל מאוד. זאת מאחר ומוצרים רבים שבו מאפשרים מיחזור של החומר, קרי של האלומיניום. למשל, פחיות אלומיניום מוחזרות עם התרוקנתם, לצורכי מיחזור. תקליטורים ישנים ממוחזרים אף הם ונעשה בהם לא פעם שימוש חוזר, כמו כן אלומיניום כמעטפות לאוכל, מאפשרים את הוצאתן של השקיות המזהמות אל מחוץ לשוק. ככלל, חומר האלומיניום מאפשר שימוש חוזר, במקרה של כלי רכב, מטוסים או מוצרים ביתיים, אשר יצאו מכלל שימוש. אין ספק שזו סיבה מספיק טובה, לעבור לעבודות אלומיניום מאשר עם חומרים אחרים, אשר אינם ניתנים למיחזור. 

                                                                                                                                                                                                          

המאמר מוגש מטעם מדריך אלומיניום הגדול בישראל, בתוכו ניתן למצוא אינדקס חברות אלומיניום, מאמרים נוספים בתחום וחדשות בתחום האלומיניום.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה