רגע לפני שמתגרשים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רגע לפני שמתגרשים 

מאת   24/08/2009 |  נצפה 2314 פעמים

רגע לפני שמתגרשים - חשבו על טיפול זוגי! החיים הזוגיים מזמנים לבני הזוג אתגרים רבים. מאותו הרגע ש"נהיים זוג" שזהו רגע משמח ונעים מתווספות לרגע זה ציפיות רצונות ותקוות. הרצון להיות בזוג מתחיל כבר בגיל ההתבגרות וממשיך כל החיים שלנו כבוגרים.

אנו שואפים בתחילה שיהיה לנו חבר, חברה, משהו לבלות איתו ובגילאי ה-20 והלאה בוחרים בן/בת זוג פוטנציאליים לרוב שמתאימים לחתונה והקמת משפחה.

בחירת בן/בת הזוג היא על פי קריטריונים שמתאימים לנו באותו הזמן והם משתנים מאחד לשני. גם אם בחרנו טוב והתחלנו את חיינו הזוגיים באהבה ובהבטחה של "בטוב וברע לעולמי עד..." השנים הזמן השחיקה וגורמים בלתי ידועים וצפויים יכולים לגרום לנו לחשוב אחרת ולרצות אחרת.

אין זה סביר כמעט שנרגיש אותו הדבר עם בן הזוג שלנו כמו בתחילה וטבעי שיהיו צרכים אחרים ושונים לאחד או לשניים מהזוג. למרות שאנחנו זוג ובחרנו לחיות יחד, קיים בכל אחד גם "הנפרד" "היחיד" שיש לו/לה קיום וחשוב גם שיהיה.

במשך השנים עם ההתבגרות בגיל גם משתנות תפיסות עולם שלנו, עולם הערכים משתנה, תפיסות בנושאי רוח דת ועוד. השינויים שעוברים על כל אחד בנפרד משפיעים על היחד הזוגי ויכולים לגרום למשבר, משבר שאינו מתוקשר ומדובר יביא למשבר גדול יותר ועד לקרע שיכול להוביל את אחד או שניים מהזוג לרצות להתגרש.  

הרצון להתגרש עולה כאשר חושבים שאי אפשר להמשיך במצב הקיים יותר, החיים אינם נסבלים ואין דרך לשנות את המצב. ברגע הזה אם כי רצוי קצת או יותר לפני כדאי שיגיע הטיפול הזוגי.

הרגשת התסכול והייאוש מהמצב הנוכחי לא מאפשרת לראות אופציה אחרת ואת האופציה הזו כדאי לקחת - אפשרות שינוי ההרגשה בתהליך של טיפול, טיפול זוגי.

בטיפול כל אחד מבני הזוג יביא את עצמו. ישתף בתחושות שלו וכמה שיותר תקשורת כך ייטיב. יש בני זוג שישמעו דברים לראשונה מבן זוגם, יופתעו ולא ישערו שכך מרגיש וחושב מי שחיים איתו שנים.

יש בני זוג שישמעו מה רוצה בן זוגם ולמה זקוק...התקשורת הזוגית התקינה אינה מגיעה ביחד עם הטבעת ואם ישנה דרך לפני שזורקים לגמרי את הטבעת והנישואין למקום "אין הסיכוי" זו דרך הטיפול הזוגי.

טיפול זוגי, מיני ומשפחתי ע"י חגית ורד, מוסמכת ע"י האגודה לטיפול במשפחה ובנישואין, מתמחה בייעוץ מיני ומנחת סדנאות, בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי פסיכולוגי.
http://www.hagitvered-tipulzoogi.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה