מרגל בעסק - גניבת כסף ממעביד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מרגל בעסק - גניבת כסף ממעביד 

מאת   21/08/2009 |  נצפה 2162 פעמים
לפני מספר שנים פנה אליי רון (שם בדוי), מנהל חברה מאוד מצליחה בדרום, חברת היי-טק, המעסיקה כעשרים עובדים קבועים ועוד מתכנתים מושכרים בהתאם לצרכי החברה. רון סיפר לי כי בזמן האחרון הוא טוען שהנתונים של הרווחים לא מסתדרים לו, והוא חושד שמישהו גונב כסף מתוך החברה. בנוסף לכך, רון גם טוען שהגיע אליו מכתב שבו היה כתוב שדוחות החברה ורשימת הלקוחות מופצות לחברות המתחרות.

ביקשתי מרון להכין לי דו"ח מסודר של כל העובדים שיש להם גישה אל דו"חות החברה, וגישה לכספים של החברה. לאחר כמה ימים רון שלח לי את החומר שביקשתי והרשימה צומצמה לחמישה עובדים בלבד!

התחלתי לבצע בדיקות על כל עובד ועובד, מה הרקע שלו? איפה עבד לפני? וגם הצלחתי להשיג נתונים על מצבם הכלכלי. לאחר שהצלחתי להשיג נתונים כלכליים על העובדים, ישר עלה חשוד שעד לפני כחצי שנה היה נמצא במצב כלכלי לא כל כך טוב. הוא היה נמצא הרבה במינוס והמשכורת הייתה מכסה את המינוס..

בחודשיים האחרונים חלה עליה משמעותית בחשבון הבנק שלו ואף הצלחתי להשיג נתונים המראים כי קיבל שתי הפקדות על סך 20 אלף ש"ח כל אחת!!

תחושות הבטן שלי אמרו לי שאם באמת יש מרגל בחברה, זה חייב להיות העובד הזה. ואכן כך היה! חוקרים פרטייםשהושתלו על ידי בחברה הצליחו לראות כי אותו עובד, התעסק עם מחשבי החברה גם לאחר שעות העבודה שלו, וכן גם במהלך שעות העבודה הוא צרב כל מיני דיסקים שלא היה בהם צורך בכלל. כמו כן הם הצליחו לדובב עובדים נוספים בחברה שטענו שאותו עובד מתנהג מוזר בחודש וחצי האחרון והוא נראה מודאג ועצבני.

לאחר שהצלחנו להשיג צילומים וראיות בדבר העבירה, קבענו פגישה עם רון והראנו לו את ממצאי החקירה. רון היה בשוק, הוא לא האמין שמאיר (שם בדוי) הוא זה שגנב ממנו כסף ושימש בעצם בתור מרגל בעסק. מאיר היה אדם דתי עם שלושה ילדים, אדם טוב ותמים לטענתו של רון.

כנגד מאיר הוגשה תביעה שלבסוף התבטלה לאחר שמאיר חשף בפני חוקרי המשטרה, את שם החברה ואת שם איש הקשר שהציע לו להיות מרגל ולספק דוחות כספיים ודוחות על לקוחות החברה, וכן לאחר שמאיר החזיר את כל הכסף שלקח מהחברה. מאיר לא ידע להיכן נכנס, הוא טען שהם לחצו עליו והציעו לו הרבה כסף ומכיוון שמאיר היה זקוק לכסף הוא התפתה ונכנע ללחצים של החברה המתחרה.
משרד חקירות אברמסון, הינו משרד חקירות פרטיות וותיק ומנוסה העוסק במתן שירותי מודיעין וחקירות במגוון נושאים: חקירות בגידותגירושין, חקירות כלכליות, ביצוע מעקבים וכן בדיקת פוליגרף. במשרד עובדים חוקרים פרטיים וותיקים בעלי שם בתחום.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה