טוקבקיסט- המדריך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טוקבקיסט- המדריך 

מאת   19/08/2009 |  נצפה 3790 פעמים
עובדה, כל אחד רוצה שיקראו את הטוקבק (תגובית בעברית תיקנית) שהוא חיבר. אחרת, בשביל מה להשקיע זמן ומאמץ? לרוץ ולחפש האם התגובה שלנו פורסמה באתר. והאמת, לא מדובר במשימה פשוטה.

ראשית על מה מגיבים? טוב פה המשימה קלה יותר, אתרים כמו "אתר מגיבים" (http://www.megivim.info) מרכזים עבורך את הכתבות לפי נושאים ואתרים. רק תבחר.

עכשיו אחרי שהמכשול הראשון הוסר, האדם הרגיל, במיוחד אם הוא האדם הממוצע, לא למד או לפחות הוכשר במהלך חיו לכתוב טוקבק ראוי. אז איך כותבים?
דבר ראשון להתנתק. רגשות מולידות תגובות מהלב. הלב איבר חשוב בגוף האדם. אבל נרצה לכתוב תגובות שאנשים לא מדלגים עליהן. כאלה שרשומות לא בעברית עילגת והוקדש פרק זמן ומחשבה לכתיבתן. אז תתנתק. תפוס מרחק. כתוב ברור.
דבר שני, להצמד לנושא. יש לך מסר תגיד ותגיד ותגיד אותו. אולי זה נשמע פאסה, אבל מדובר בחוק יסודי של עולם הטוקבק. המסר עובר אם דואגים לומר אותו מספיק פעמים מכל הזוויות.
דבר שלישי, דבר לעניין, או לפחות תשמע כזה. הוכחות, רצוי חותכות, לפיהן אתם מבינים בעניין יעזרו לבניית אמינות וקהל קורא אוהד. מספרים משכנעים יותר ממילים. אז להכין שעורי בית ולהצטייד בנתונים.
דבר רביעי, דמות הקורבן תמיד עזרה. ואם הקורבן גם מדבר לעניין ומוכיח באותות ומופתים את טענתו, מה טוב.
בהצלחה!
אוהד חיית אינטרנט מוכרת
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה