עסקים קטנים, חלומות גדולים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

עסקים קטנים, חלומות גדולים 

מאת   19/08/2009 |  נצפה 2616 פעמים

תמיד חלמתם לפתוח עסק, לעשות את הדברים בדרך שלכם ולהיות עצמאיים? הכנו לכם כמה צעדים שתוכלו להתחיל לעשות בכיוון.

 

עסקים קטנים - מה זה בעצם?

עסק קטן מוגדר כעסק שיש בו עד 50 עובדים. משרד התמ"ת מעודד עסקים קטנים באמצעות מט"י, מרכז טיפוח יזמות. שם תוכלו למצוא ייעוץ מקצועי במגוון תחומים, החל בייעוץ לקבלת ההחלטה לפתיחת עסק וכלה בייעוץ ארגוני. תוכלו למצוא קורסים המתאימים במיוחד עבור עסקים קטנים, והכי חשוב, הפנייה למקורות מימון.

 

הכל מתחיל ברעיון

יש אינסוף רעיונות לעסקים בכל מיני גדלים. תחשבו על מה שאתם אוהבים לעשות ורואים את עצמכם עושים זמן רב, וכבר קיבלתם רעיון. זה יכול להיות עיצוב בגדים, מעון לילדים או נגריה. כל מה שיש לכם גישה אליו. אך לפני שאתם נסחפים בהתלהבות, נסו לייחד את הרעיון שלכם, בידקו מה חסר בשוק והתייעצו עם לקוחות ובעלי עסקים דומים.

 

ממשיכים לפתח עסקים

מכאן פתיחת עסקים קטנים הולכת ומסתבכת. קודם כל, מבחינה כלכלית, כדאי שהעסק שלכם יהיה רווחי. מקורות המימון, הוצאות הכנסות והמודל העסקי צריכים להיות מחושבים ומתוכננים מראש. אך מלבד מימון, הצעדים הראשונים של פתיחת עסקים דורשים הרבה ארגון, פרוצדורה וטפסים בבנק, במע"מ, במס הכנסה, בביטוח לאומי ובעירייה.

 

מקצועיות בעשיית עסקים

המפתח להצלחה הוא מקצועיות בשירותים או במוצרים שהעסק שלכם יספק, אך לא פחות חשוב, בניהול ובארגון של העסק. כישורי ניהול הם דבר נרכש, והם יסייעו לכם להגדיר את היעדים של העסק, ויתנו לכם את הכלים לשיווקו ולניהול הכלכלי שלו. המלאי, התמחור וכח האדם, הם תחומים נוספים שצריך ללמוד כיצד לנהל. כמו כן, תחומי העסקים והכלכלה משתנים מרגע לרגע וצריך גם להיות מעודכנים תמיד.

 

זמן טוב לפתיחת עסקים

למרות הסיכון שבעסקים קטנים, ועל אף המשבר הכלכלי, זו יכולה להיות תקופה טובה לפתיחת עסק. עסקים קטנים הם בעלי חשיבות רבה בהשגת צמיחה. הם יוצרים מקומות עבודה, מספקים אנרגיות רעננות ויכולים להסתגל בקלות יחסית לשינויים ולתמורות בשוק. היו מקצועיים בשירות או במוצרים שאתם מספקים, אך גם בניהול העסק שלכם, וההצלחה תגיע.

גוד רייטינג- עושים את הפרסום בשבילך- לוחות, פרסום עסקים, חדשות, תוכן http://www.where-r-u.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה