קפה למתחילים - מושגים בסיסיים מעולם הקפה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קפה למתחילים - מושגים בסיסיים מעולם הקפה 

מאת   17/08/2009 |  נצפה 5703 פעמים
מה חשוב לבדוק לפני שמתחילים להכין את הקפה?
קודם כל, בדקו את תערובת הפולים, ואת היחס שבין פולי הערביקה לרובוסטה- ככל שיש יותר פולי רובסטה בתערובת הקפה יהיה איכותי פחות ועשיר יותר בקפאין. בנוסף, חשוב לבדוק מתי עבר הקפה את תהליך הקלייה. מומלץ לצרוך קפה שנקלה עד שבוע לפני, ובכל מקרה חשוב שהקפה יישמר בצורה אטומה.
מהי הטמפרטורה המתאימה להכנת קפה אספרסו?
להכנת אספרסו מספיק לחמם את המים עד לטמפרטורה של 90 מעלות צלסיוס, והכל מקרה אין להרתיח את המים. גם את החלב אסור להרתיח, ויש להקציף בזהירות עד לסף הרתיחה. כדי להפיק אספרסו איכותי יש לחלוט אותו בין 18-22 שניות.
מהם המונחים העיקריים המשמשים לתיאור קפה?
מומחים לקפה משתמשים בשלושה מושגים עיקריים על מנת לתאר את הקפה שהם לוגמים. הראשון הוא מושג הטעם ( Flavor ) קשור לחוויה הכוללת של טעם הקפה והארומה שלו.ניתן למצוא מאפייני טעם שונים כגון טעם שקולדי או אגוזים המושג השני הוא מושג החומציות (Acidity ). יש מידה מסוימת של חומציות רצויה בקפה, אשר אחראית לתחושה הרעננה שהקפה מעניק. המושג השלישי הוא גוף (Body), והוא מתייחס למידת השומניות והסמיכות שיש למשקה, הנתפסת על הלשון. גוף הקפה יכול להיות דליל מאוד או סמיך מאוד. לרוב גוף הקפה תלוי בסוג הקפה ודרך החליטה.
במה מתאפיינים סוגי הקפה השונים?
הקפה ממרכז ודרום אמריקה בדרך כלל מתון בטעם, בעל גוף דליל עד בינוני ובעל רמת חומציות משמעותית.
הקפה ממזרח אפריקה ותימן ידוע בטעם עז, עם טעם מעט פירותי, וחומציות חדה ובהירה. הקפה מאינדונזיה ידוע בגוף סמיך ורך. הטעם שלו עשיר במיוחד והחומציות שלו נמוך מאד.
כיצד מייצרים קפה בטעמים ?
כדי להפיק קפה בטעמים, מוסיפים סירופים בטעמים הרצויים לפולי הקפה הקלויים לפני שלב הטחינה. הפולים סופקים את הסירופ, והתוצאה היא משקה ארומאטי עם טעם ייחודי. לא מומלץ להשתמש בקפה בטעמי כשמכינים אספרסו מכיוון שהסירופ לרוב נשרף בשיטת ההכנסה של האספרסו. במידה ורוצים בכל זאת לשלב טעם נוסף לקפה ניתן להוסיף תמצית טעם לקפה המוכן.
מהו קפה נטול קפאין?
קפה נטול קפאין הוא קפה שהקפאין נוטרל ממנו על ידי CO2. חלק מטעמו של הקפה אובד בתהליך, אולם עדיין נשמרת בו ארומה טובה וטעם בסיסי. תהליך נטרול הקפאין נעשה לפני קליית הפולים, והוא מנטרל כ-98% מהקפאין שבפולים
חברת אמיגו נוסדה בשנת 1987 כספקית קפה ומוצריו לשוק הפרטי ולבתי הקפה. בית הקליה של החברה ממוקם בחיפה במפרץ, חנויות קונספט בחיפה, בתל-אביב ברעננה ובראשון לציון ויש לה מפיצים ברחבי הארץ.
כמתמחה באספרסו, החברה משווקת מכונות קפה אספרסו ביתיות ומקצועיות ממגוון רחב של חברות מהמובחרות ביותר בעולם, כמו סאיקו, גג`יה, רנצ`יליו, נובה סימונלי, סן מרקו ועוד.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה