אוסמוזה הפוכה מהי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אוסמוזה הפוכה מהי? 

מאת   17/08/2009 |  נצפה 406 פעמים
תהליך אוסמוזה הפוכה הוא תהליך של מעבר תמיסה דרך מסנן, הלוכד את המומס בצד אחד ומאפשר מעבר של ממס טהור לצד השני. ממס הוא למעשה החומר שכמותו היא הכי גדולה בחומר, כששאר החומרים נקראים מומסים. במים, למשל, מולקולות המים הן הממס ושאר התרכובת היא המומס.
בשביל לבצע אוסמוזה הפוכה, משתמשים בממברנה חדירה למחצה שמאפשרת מעבר ממס ולא מומס. התהליך דורש הפעלת לחץ על המים.
מתקן האוסמוזה ההפוכה הראשון הוצג לראשונה ב1959. אחד ממפתחי מתקן זה, פרופסור סידני לוב, היה גם ממקימי המתקן המסחרי הראשון להתפלת מים בקליפורניה 1969.
כיום, אוסמוזה הפוכה משמשת להתפלת מי ים שלאחר התהליך ניתן לספק את המים המותפלים כמי שתים ולחקלאות.
מתקנים המתפילים מים בעזרת אוסמוזה הפוכה חדרו גם לשוק הבייתי במספר טכנולוגיות: מסנן מכני, מסנן פחם פעיל ומסנן אוסמוזה הפוכה. מתקנים אלה הנמכרים לשימוש ביתי אין להם צורך במשאבת מים כיוון שהם משתמשים בכבידה למען יצירת לחץ חיצוני.
בארץ החל לפעול ב2005 מתקן ההתפלה באשקלון. מתקן זה הוא הגדול מסוגו בעולם (כושר הייצור שלו הוא עד 110 מיליון מ"ק מים באיכות טובה) ועלות המים שהוא מייצר היא הנמוכה בעולם.
אקוווטר הנה החברה הותיקה והמובילה בארץ בענף טיהור מים ואספקת מערכות מים מכל הסוגים למאות אלפי בתים בישראל, החל משנת 1977.
אנחנו ב- ECO WATER מציעים לך ישירות מהמחסן את מיטב מוצרי חברת אקוווטר, בתנאים הטובים ביותר בשבילך, החל משלב הקניה ועד להתקנת המערכת בביתך, הכול תחת קורת גג אחת.
באתר ישנה אפשרות לרכוש מוצרים, כגון: מיני בר , מסננים, פילטר , מערכות מים חיצוניות, מערכות למניעת אבנית וריכוך מים, מערכות טיהור מים מתקדמות.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה