תוכניות טלוויזיה והשפעתן על החברה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תוכניות טלוויזיה והשפעתן על החברה 

מאת   16/08/2009 |  נצפה 4472 פעמים
תוכניות טלוויזיה הן לרוב אמורות להיות חומר למחשבה, הזנה לשכל ולימוד עצמי. לאט הפכנו להיות מנוונים אל מול הטלוויזיה למען תוכניות הריאליטי ואל מול תוכניות החדשות והצעירות שקיימות וקמות בכל יום נתון.

השאלה היא איזה תוכנית מעשירה ואיזו תכנית נותנת לנו לאבד את הזמן שבזבזנו, אני לא מבקר טלוויזיה אבל אכן טלוויזיה היא מקור להשראה, מקור ללימוד, ולפעמים מקום בו גדלים ילדינו.
הילדים של מחר למדים מתוכניות המבוססות על הילדים של היום, אילו באמת תוכניות מעשירות את ילדינו ואילו תוכניות גורמות לילדים שלנו להתעוור אל מול עולם שיקרי, מלא תהפוכות ומלא מזימות אשר מצליחות בסופו של יום (סופה של תכנית).

המורדים הייתה תוכנית אחת אשר הראתה לנו צד אישי, מרתק של הילדים של היום, באם זה נכון? האם זה משקף עולם אמיתי שנמצא בחוץ? איננו יודעים, אך הילדים של מחר לאט מחקים את עולם ערוצי הילדים למען הזדהות עם המפורסמים, אנחנו רואים בזה "יראו וייראו"
האם אנחנו נותנים לילדים שלנו את החומר המזין הנכון או שמא אנחנו מאבדים את תאי המח שלהם לטובת הרייטינג? למרות שלרוב תוכניות הריאליטי דיי מראות את הצד האמיתי של העולם (מזימות, תחמנות ואז ניצחון לחזקים יותר) עדיין אנחנו מעדיפים שהעולם הזה ייעלם אט מעולם הילדים, אנחנו לרוב מעדיפים שהילדים יגלו זאת לבד מאשר יגלו זאת בטרם עת ועוד אפילו ינסו לחקות בכדי לזכות בפרסים כל שהם בחיים.

הרעיון הוא לדעת איך לסנן את התוכניות, המורדים, קטנטנות ואפילו "כמעט מלאכים" ישנם המון תוכניות שמגיעות מספרד ויודעות הן איך להחזיק את הילד צמוד למסך אך עדיין לא להתנוון אלא ללמוד מה שנשאר מהתכונות הטובות ולא ללמוד מהתכונות הרעות.
כנראה שלפעמים תוכניות טלוויזיה מעובדות עדיפות על תוכניות החיים האמיתיים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה