האם תכשיט יכול לשמש כלי להתפתחות עצמית?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם תכשיט יכול לשמש כלי להתפתחות עצמית? 

מאת   16/08/2009 |  נצפה 1902 פעמים

במרכז העלילה של טרילוגיית שר הטבעת המוגדרת כטרילוגייה וכספר המצליחים בכל הזמנים, עומדת טבעת של עוצמה. טבעת של קסם אשר נעשתה בדרך ייחודית ומכילה חריטה של המילים:
"טבעת אחת למשול בכולן, טבעת אחת למצאן, טבעת אחת להשיב את כולן, באופל לכבלן."
האם גם במציאות היום יומית שלנו לתכשיטים יש עוצמה ויכולת להוות מרכיב משמעותי בתהליך ההתפתחות שלנו או שמא זהו מוטיב סיפורי אגדתי נחמד ותו לא?

תכשיטים ליופי
מרבית התכשיטים המשווקים היום בשוק מוגדרים כפריט של אופנה, יופי ועושר. אנו קונים תכשיטים המוצאים חן בעיננו ועושים לנו להרגיש שאנו נראים טוב. ישנו קו נוסף שהתפתח רבות בשנים האחרונות של תכשיטים המכילים סגולות המבוססות על הקבלה והמיסטיקה. אנשים קונים תכשיטים עם סגולה כדי לחזק עצמם - חיזוק מבחוץ. חלק קונים כדי לזמן לעצמם "מזל" טוב יותר או בריאות טובה.

התכשיט כמפתח לכוח הטמון בתוכנו
האומן דוד וויצמן מציג גישה מעט שונה:
"העוצמה של התכשיט נובעת מהשימוש שהאדם עושה עם התכשיט. לאחרונה נחשפתי לדוגמא נהדרת לכך כאשר זוג איטלקים ביקרו אצלי בסטודיו והראו לי סרט של ראיון שנערך עם רוברטו סביאנו. רוברטו הוא סופר שנאלץ לרדת למחתרת לאחר שכתב ספר שנלחם במאפיה האיטלקית. בראיון רוברטו מציג את טבעת האומץ שעשיתי ומסביר שהיא מזכירה לו כל הזמן את מי שהוא באמת. הטבעת נותנת לו אומץ דרך התזכורת הקבועה לכך שזה מי שהוא בוחר להיות."
עוד הוא אומר:
"התכשיטים שלי הם מפתחות שנועדו לעזור לאנשים להגיע להגשמה עצמית שפע, ידע, התעוררות, איזון נפשי  ואושר. כאשר אני מעניק תכשיט לאדם כלשהוא המטרה שלי היא להעניק לו חופש מאשליית המחשבות המטרידות, לאזן אותו מבחינה פיזית ולהעניק לו יכולת התבוננות צלולה במציאות."

מיקוד בחיובי - הפסיכולוגיה החיובית, NLP ודמיון מודרך
הגישה של דודי משתלבת עם זרם חזק מאוד בחשיבה האנושית המשייך את האושר שלנו (וגם את העושר) לצורה בה אנו חושבים. הפסיכולוגיה החיובית היא אחד הענפים הצעירים ביותר בפסיכולוגיה (בערך 10 שנים). ענף זה מציע שההתמקדות בחיובי מביאה תוצאות מרחיקות לכת והרבה יותר טובות מאשר התמקדות בשלילי. דוגמא לכך תהיה שטיפול יסיט את הדיון מחפירה בבעיות אל דיון במטרות והחזון של מי אנו יוצרים עצמנו להיות. במקביל להתפתחות הפסיכולוגיה החיובית צמחו גישות ושיטות שונות המיישמות את הרעיונות  כגון אימון אישי וקבוצתי, דמיון מודרך, NLP, הרעיונות המובאים בספר הסוד (מבוסס על ספר משנת 1910 הנקרא מדע העושר) ועוד שיטות רבות הנוחלות הצלחה גדולה בקידום בני האדם לעבר חיים מאושרים ומלאים.

תכשיטים ככלי למיקוד בחיובי
דודי וויצמן מסביר:
"כשאנו עונדים משהו על גופנו אנו מכניסים אלינו למודעות רעיון כלשהו. בכל פעם שנביט במראה או נסתכל על האצבע שלנו הרעיון יעלה. אם אדם עונד את "טבעת אני אוהב משמע אני קיים", הוא יוצר לעצמו ולעולם אמרה המחוללת פלאים בפנימיות שלו. האמרה הזו הופכת להיות תבנית והתבנית הופכת להוויה. וכאשר ההוייה שלנו היא "אני אוהב משמע אני קיים", ההתנהגות שלנו וכתוצאה מכך גם של העולם אלינו תהיה של אהבה."

לסיכום:
בפעם הבאה שאתם ניגשים לבחור תכשיט לעצמכם נסו לבחור משהו שיסמל עבורכם משהו מיוחד ויחזק אותכם. תכשיט אינו רק פריט יפה אלא משהו שילך איתכם וישאר על גופכם ימים ולילות. נסו להתחבר אל התכשיט ולהפוך אותו לכלי של מודעות של כוח שיש בכם באמת.

ירון שאול מנהל אתר תכשיטים קוסמיים. עוסק בתחום התכשיטים באינטרנט מזה כמה שנים. תלמיד פעיל של
מודעות והתפתחות עצמית מזה שנים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה