על עיר הפועלים של מריונטה סול
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

על עיר הפועלים של מריונטה סול 

מאת   13/08/2009 |  נצפה 2534 פעמים
מריונטה סול- עיר הפועלים

אלבום שלישי ל"מריונטה סול",להקה באר שבעית שנמצאת בסוג של הלם מסוים מהשמעות שיריה מעל גלי האתר. אולי זה מה שמסביר יותר מכל את האיכות המיוחדת של האלבום-זוהי חבורה צנועה שפשוט יוצרת ולא קורצת בשום אופן לאיזשהו פריים טיים או מיין סטרים. השפעות של ה"סטון רוזס"ממנצ'סטר ולהקות נוספות של סוף שנות השמונים מצפון אנגליה כמו ה"שרלטנס" ניכרות ומה שנוצר,החל מ"הכל היה", הפרולוג הקצר ו"ערי בלהות" הוא אלבום מפתיע ושונה הכולל אלמנטים אוריינטלים בנגינה ובהפקה יחד עם רוק ושירה רגישה ומחוספסת . האלבום שמעביר את הייאוש שקיים לפעמים בחיים בעיר תעשייתית הרחוקה מהסצנה המרכזית, מנצ'סטר מלונדון - כך גם באר שבע מתל אביב.

אמיר גרומן שכתב את כל המלים והלחנים לאלבום ואחראי עם עידו קרוב לשירה,עיבודים,להפקה ולנגינה כמעט בכל הכלים,מוביל יצירה מנוכרת וקרה מצד אחד אבל גם רגישה מצד שני. לצד "שעונים",משירי הרוק הטובים שנוצרו כאן בזמן האחרון ו"התנפצות",שיר הסיום רב הרבדים- נוכל לשמוע את "המום" המרוחק והעצור,הבלדה "היי" ואת "עשור" היותר פופי.

גרומן,קרוב וחבריהם יצרו אלבום מגובש באופן מושלם אך עם זאת, לא קל לעיכול. זהו אלבום שלא אתפלא אם יישאר עוד זמן רב בתודעה המוסיקלית של הרוק הישראלי.

בשלש מלים:למי שמבין רוק.
מורה ומרצה לאנגלית ולאמנות ומבקר המוסיקה הישראלית של התכנית "בילוי היום" בגלי צה"ל.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה