שחייה בהחזרת יד ישרה - Straight Arm Recovery - חלק VI מתוך VI
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שחייה בהחזרת יד ישרה - Straight Arm Recovery - חלק VI מתוך VI 

מאת   12/08/2009 |  נצפה 1312 פעמים

SAR - דעות

אז מה נכון יותר לשחות - ב- SAR או HER? התשובה היא כמובן לא חד משמעית. זה מאוד תלוי בגיל השחיין, מטרותיו, מתי התחיל לשחות ועוד. אפשר להתחבר לדעתו של גלן מילס (Glenn Mills), מייסד אתר השחייה GoSwim ובעבר שותפו של טרי לוכלין (עד שנפרדו דרכיהם). איש, איך לומר, שקצת קשה להאשים אותו בנייטרליות או אדישות כלפי TI (לא שוררת אהבה גדולה בין לוכלין למילס).

מפורט סיכום תמציתי של מילס על ה- SAR:

החזרת היד של שחיינים לעולם תהיה שונה מאחד לשני בהינתן פיזיולוגיה שונה, גיל, מין, כוח, רמת כושר גופני, גמישות, מטרות ועוד. אולם על כל ההצעות והווריציות על הטכניקה הנכונה והמומלצת להחזרת יד, כמעט כולם מסכימים שהמטרה היא להחזיר את היד לנקודה שהיא תתחיל את הגריפה הבאה. באופן עקרוני, נעדיף מתיחה מלאה לפני הגוף, סיבוב גוף מספיק כדי לרתום את הגוף ושרירי הליבה לגריפה ולא לייצר בועות מתחת ליד הגורפת.

 

גלן מילס שהכין גם DVD הדרכה על SAR, בסופו של דבר ממליץ על HER כסטנדרד לשחיין החובב. תרגיל טוב של GoSwim לבחינת החזרת היד הוא שחיית חתירה מתחת למים (Underwater Freestyle): לצפייה באיכות גבוהה הקישו כאן.

 

רצ"ב תרגיל ל- HER שהכנתי. בז'רגון המקצועי בעברית זה נקרא 'שריטת מים'. הרעיון הוא להחזיר את היד כשהמרפק גבוה וקצות האצבעות 'שורטות' את המים. הרעיון הוא לעודד את רפיון האמה (כל החלק מהמרפק ומטה) - Marionette Arms והחזרת יד עם מרפק גבוה: לצפייה באיכות גבוהה הקישו כאן.

 

עוד תרגיל לשריטת מים (כדי להגיע ל- HER) מבית מדרשם של GoSwim: לצפייה בחלון נפרד הקישו כאן.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה