מכללות לעיצוב או אוניברסיטאות ?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מכללות לעיצוב או אוניברסיטאות ?  

מאת   06/08/2009 |  נצפה 1572 פעמים
מכללות לעיצוב או אוניברסיטאות -
השאלה האם לבחור מכללות לעיצוב או שמא ללמוד את מקצועות העיצוב באוניברסיטה היא שאלה המעסיקה לא מעט סטודנטים לעתיד. רבים הניגשים להירשם למוסד לימודים עושים את הבחירה שלהם בצורה מאוד מסוימת כשהמוטו "רק אוניברסיטה" הוא זה המוליך אותם. ובכן, דווקא בימים שבהם יותר סטודנטים לומדים במכללות מאשר באוניברסיטאות, זה הזמן לבחון את הנושא על צדדיו השונים.

--------------------------------------------------------------------------------
לא עניין המחיר הוא האספקט המכונן, אלא התוכן אותו מוסד הלימודים מציע לנו. זה נכון שהסברה הרווחת היא שאל לימודים במכללות קל יותר להתקבל אבל במקרה של עולם העיצוב,ושל מכללות לעיצוב המקרה שונה בהחלט. יש אמנם מוסדות לעיצוב בתוך האוניברסיטאות, אבל מכללות לעיצוב עצמאיות או מכונים לעיצוב הם מקרים המוכיחים שבענף לימודי העיצוב יש למכללות יתרון.
מכללה, בשונה מאוניברסיטה, מקנה לסטודנטים כמה פריבילגיות: כיתות מצומצמות, יחס אישי, תנאים ללימוד יותר פרטני ומדויק. מכללה לעיצוב היא לא מקום שבאים אליו כדי 'להעביר שלוש שנים', אלא על מנת לקבל ניסיון פרקטי וכלים תיאורטיים ברמה הגבוהה ביותר על מנת להפיק את המרב מהתקופה.

--------------------------------------------------------------------------------
צוברים ניסיון עם מכללה לעיצוב
קיימים עוד הבדלים רבים בין מכללות לעיצוב לאוניברסיטאות. בקרב סטודנטים רבים הלומדים באוניברסיטה קיימת התחושה כי הם רק 'בורג במערכת'. במכללה פני הדברים הם שונים לגמרי. המרצים מכירים את הסטודנטים בשמם הפרטי, הזוית האישית ניכרת הרבה יותר וכך גם ההכוונה והסיוע ממוסד הלימודים, נוחים הרבה יותר לעומת אלו שבאוניברסיטאות. במרבית המכללות והמכונים לעיצוב מאמינים כי אין טעם 'לבזבז שנים' בשקידה על ספרים תיאורטיים בלבד. הסברה במכללות ומכונים אלו ללימודי עצוב היא שרק מקום שמאפשר נגיעה אמיתית בחומר, יצירה מעשית תוך נתינת דרור לטעם הייחודי - יהווה מתכון בטוח להצלחה אמיתי ביום שאחרי קבלת התואר. מכללה לעיצוב אמורה לתת לכל הבאים בשעריה את הסיכוי להתפתח וליצור תיק עבודות, תוך הכוונה למסלול הלימודים המועדף על הסטודנט. האינטימיות של סביבת לימודים בקרב מכללה לעיצוב או מכון ללימודי עיצוב יוציאו מכל סטודנט את מלוא הפוטנציאל היצירתי שגלום בו.

--------------------------------------------------------------------------------
דברים שעליהם אסור להתפשר עם מכללות לעיצוב
אסור להתבלבל, בחירה במוסד לימודים מוצלח הוא קלף בטוח לתקופת הלימודים האקדמיים. לא כל מקום שמתהדר בנוצות כלפי חוץ אכן מאפשר לנו את מה שקיווינו למצוא בו. לכן, לא כל מכללה שמציינת שהיא מכללה לעיצוב היא אכן כזאת. מכללה צריכה להיות בעלת שם (עם ניסיון, צוות הוראה מקצועי ומגוון מסלולי לימוד) ולספק לנו בסוף הלימודים תואר מוערך ומוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (BA, תואר הנדסאי או תעודה מקצועית).

--------------------------------------------------------------------------------
סטודנטים של מכללות לעיצוב מספרים:
סטודנטים של מכללות לעיצוב מספרים שיש מספר דברים שעשו עבורם את ההבדל וגרמו להחלטה שלהם להראות מוצדקת. למשל ההנעה לפעולה שהמסגרת של מכללה לעיצוב מספקת. אין לזלזל בעובדה זו שכן קיים קושי גדול בקרב חלק מהסטודנטים לתרגם את הכישרון המולד שלהם לפרקטיקה. העבודה והמשוב המיידי שמתקבל ממרצה שנמצא מולך הכולל יחס אישי, זהו תמריץ לייעול ולהתקדמות מתמדת מעבודה לעבודה, עד להשגת המקצועיות המושלמת בסיום מסלול הלימודים.
לפרטים נוספים: קווים המכון לעיצוב ואדריכלות
מורה, מעצב , תואר ראשון בעיצוב , לומד לתואר שני
עבוד במכון קווים לעיצוב פנים ואדריכלות
http://www.cavim.co.il/
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה