אנרגיה סולארית ואנרגיה מתחדשת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אנרגיה סולארית ואנרגיה מתחדשת 

מאת   05/08/2009 |  נצפה 2983 פעמים
אנרגיה מתחדשת

אנרגיה מתחדשת היא אנרגיה שמקורה בתהליכי טבע מתמשכים שאינם מתכלים כתוצאה מרתימת האנרגיה האצורה בהם.
מרבית האנרגיה המשמשת את האדם מופקת מפחם ודלקים (כ-60%) הגורמים נזקים אקולוגיים כבדים. על פי דו"ח האו"ם לשנת 2007, קיים קונצנזוס כמעט מלא בקהילה המדעית כי תוצרי הפליטה של דלקים גורמים להגברת אפקט החממה ולהתחממות עולמית. התחממות זו מקושרת לבעיות אקולוגיות אחרות כגון שינויי אקלים, המסת קרחונים, עליית מפלס האוקיינוסים ועוד.

בשנים האחרונות נערכים חיפושים אחר מקורות נוספים לאנרגיה על מנת להקדים תרופה למכה, לצמצם את זיהום האוויר ולמנוע מלחמות סביב הדלקים המתכלים. כיום ניתן לייצר אנרגיה חלופית מקרינת השמש (אנרגיה סולארית), מרוח באמצעות טורבינות רוח, מזרימה של נהרות וגלי-ים באמצעות טורבינות מים (אנרגיה הידרואלקטרית) ומחום הנובע ממעמקי האדמה (אנרגיה גיאו-תרמית).

אנרגיה סולארית, נקייה, המופקת מאור השמש היא כעת אפשרות בטוחה, סביבתית וכלכלית לבעלי בתים ועסקים כמעט בכל מקום!
התקנת מערכת סולארית צפויה לחסוך עשרות טונות של גזי חממה שהינם הגורם המרכזי למשבר האקלים

אנרגיה סולארית

השמש מהווה מקור שופע של אנרגית אור וחום שאפשר לרתום אותה באופנים שונים לצרכים רבים.


מיתקני אנרגיה סולרית ממירים את קרינת השמש לאנרגית תרמית (חום) או לחשמל, והם כוללים מערכות המרכזות את האנרגיה הסולרית לצורך הפקת חשמל, מערכות פסיביות לחימום ותאורת יום, מערכות פוטו-וולטאיות, מיתקנים לחימום מים, ומיתקנים לחימום וקירור חללים במיבנים. יש המעריכים כי קרינת השמש ששוטפת את כדור הארץ בשעה יכולה להספיק לכל התצרוכת השנתית של כל האנושות. יחד עם זאת, ניצול אנרגיה חילופית זאת עדיין נמוך ביותר יחסית לאנרגיה מתכלה.

ניצול אנרגיה סולרית יכול להיות גם בקנה מידה גדול, למשל ע"י תחנות כוח, וגם בסביבות מצומצמות, למשל בבית. תעשיות ועסקים גדולים יכולים לגוון את מקורות האנרגיה שלהם, לשפר יעילות, ולחסוך בעלויות ע"י בחירה מתאימה של טכנולוגיות סולריות לחימום וקירור, לתהליכים תעשיתיים, לחשמל ולחימום מים. בבתים פרטיים ניתן להשתמש בטכנולוגיות של אנרגיה סולרית לחימום וקירור הבית ולחימום מים, ואפילו להפיק חשמל באופן עצמאי עם אפשרות למכור את עודפי החשמל לחברת החשמל. השימוש בחימום סולרי פסיבי ובמיתקנים לתאורת יום יכול לסייע הן לבתים פרטיים והן למיבנים מסחריים לפעול ביתר יעילות ולהפוך אותם לסביבות מגורים או עבודה יותר נעימות.
מעבר לשימושים מקומיים אלה, חברות חשמל ותחנות כוח מנצלות גם הן את האנרגיה הסולרית לתועלת הצרכנים שלהן. מערכות המרכזות את האנרגיה הסולרית מאפשרות לתחנות כוח להפיק חשמל בקנה מידה גדול ולספק אותו לצרכנים מבלי שאלה יצטרכו להשקיע באופן פרטי בהתקנת מערכת לטכנולוגיה סולרית.

לטכנולוגות אנרגיה סולרית על סוגיהן השונים יש, אם כן, הפוטנציאל להתמודד בהצלחה בצורך הגובר באנרגיה זמינה ולספק גיוון ואמינות במקורות האנרגיה.
סולארית דוראל
מערכת סולארית לייצור חשמל
036111888
http://www.solar-it.co.il/
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה