שאלות ותשובות בנושא ניתוחי חזה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שאלות ותשובות בנושא ניתוחי חזה 

מאת   04/08/2009 |  נצפה 3187 פעמים

האם קיים חשש ששתל סיליקון יקרע ויתפזר בגוף?

שתלי הסיליקון המודרניים עשויים מג'ל נוקשה יותר מאשר שתלי הסיליקון שהיו קיימים בעבר. שתלים אלה, יתרונם העיקרי הוא בכך שהם אינם מתפזרים בגוף אלא שומרים על צורתם גם אם המעטפת ה"תותבת" נפתחת. אם תחתכי בעזרת סכין תותבת סילקון מהג'ל הנוקשה יותר הסיליקון לא יתפזר אלא יישאר במקומו. בנוסף, צורת התותבות ולכן גם צורת השד נשמרת לאורך זמן.

באיזה סוג של שתלים להגדלת שדיים משתמשים כיום?

נכון להיום משתמשים בעולם בשני סוגי שתלים עיקריים, שתלי מי מלח סטריליים ושתלי סיליקון ג'ל. בארץ כמעט ולא משתמשים יותר בשתלי מי מלח, מאז הותר השימוש בשתלי סיליקון ג'ל. ניתן להבחין בשני סוגים של שתלי הסיליקון, כריות סיליקון עגולות או כריות סיליקון אנטומיות, כשההבדל בינהם הוא בצורת השד שמתקבל. כריות הסיליקון העגולות יוצרות שד מלא ומרשים המזכיר בצורתו שד הנתון בחזיות "פוש אפ. לעומתו, כריות הסיליקון האנטומיות יוצרות מראה שד המזכיר אגס כאשר חלקו העליון של השד ריק יותר והחלק התחתון מלא יותר.

רציתי לעבור הגדלת שד אך הצלקת מתחת לשד בולטת מידי. שמעתי על שיטה חדשה ללא צלקות, מהי?

בניתוח הגדלת שד מכניסים תותב לשד כך שתמיד קיים חתך הגורם לצלקת. השיטה "ללא צלקות" שאת מזכירה, היא שיטה בה מכניסים התותב דרך חתך קטן בחלק התחתון של עטרת הפטמה, המתמזג עם הקו הטבעי שמפריד את עטרת הפטמה מהשד, כך שקשה להבחין בצלקת. מספר מנתחים בארץ הביאו את השיטה מארצות הברית. שיטה זו עדיפה בגלל הפתח הקטן וגם בגלל האפשרות למקם את התותבת כך שהפטמה תהיה במרכז התותבת לקבלת שד יפה וטבעי.

אני סובלת משד גדול וכבד ומעוניינת לעבור ניתוח להקטנת והרמת החזה.

ניתוח הקטנה והרמת השד משולבים יחדיו. בניתוח זה אוספים את השד ומעצבים אותו מחדש. הניתוחים החדשניים מתבצעים עם מעט מאוד צלקות בהשוואה לניתוחים בעבר וקיימת כיום שביעות רצון רבה בקרב המנותחות.

החזה שלי נפול. אני מרוצה מגודלו אבל לא מצורתו והייתי רוצה להיות מסוגלת ללכת שוב בלי חזיה.

את כנראה זקוקה להרמה ועיצוב מחודש של השד. בניתוח זה אנו אוספים את השד ומעצבים לו "חזייה" טבעית חדשה. מאחר ואת מרוצה מגודלו, אין צורך בתותבת שד שתגרום להגדלתו. לאחר הניתוח תוכלי ליהנות משד זקוף ומעוצב ללא תותבת.

האם ישנה שיטה חדשה ללא ניתוח להזקרת פטמות שקועות?

קיימת שיטה חדשה בה נעשה קיבוע של הפטמה ללא ניתוח של ממש. הפטמה מקובעת במקומה החדש והתהליך כולו אורך 20 דקות.

דר' אבישי וינברגר, יליד חיפה סיים את לימודיו בביה"ס לרפואה באונ' העברית בירושלים. ניתח בבית החולים הציבור במשך 20 שנה ועסק במגוון התחומים של כירורגיה פלסטית, רפוי כוויות ושיחזור.

מזה עשרים שנה מפעיל דר' אבישי וינברגר גם בתחום התיקונים האסתטים והקוסמטים. והוא היה מחלוצי הרופאים שהקימו מרכזים רפואיים פרטיים ומנהל את מרפאת המומחים "ארט קליניק" במרכז ויצמן בתל אביב.

אתר: http://dr-weinberger.com
בלוג: http://www.avishaiweinberger.co.il
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה