הארנק פתוח והחופש בעיצומו
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הארנק פתוח והחופש בעיצומו 

מאת   03/08/2009 |  נצפה 2548 פעמים
למה אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף בקיץ, על מה ואיך אפשר להנות רק לבזבז טיפונת פחות?

1. בחופש הגדול אנו משלמים כסף על קייטנות לילדים, שעולות לא מעט, קייטנות לשני ילדים או יותר עולות אלפי שקלים, בחישוב שנתי מדובר בהוצאה חד-פעמית אך יקרה מאוד, וכך יוצא שדווקא בתקופה שאנו רוצים לצאת לחופשה או לבלות קצת יותר זמן חופשי, יש לנו דווקא פחות כסף בארנק. כדאי להתכונן מראש לההוצאה הזו ולדעת שביולי אוגוסט נצטרך קצת יותר כסף. כשמתכננים מראש גם אפשר להקטין את ההוצאה ע"י ארגון של קייטנה בעצמנו, או חלוקה של חלק מהחופש הגדול בין כמה הורים.
2. אנו בדרך-כלל ממשיכים לעבוד גם בחופש הגדול, ואילו רוב הקייטנות מסתיימות בשעה 16:00 במקום 17:00 במשך השנה, בצהרוניות רבות. השעה הנוספת הזו עולה לרבים מההורים עוד כסף לביביסיטר או עולה בשעות עבודה מפוספסות.
3. מי שרגיל להעסיק את ילדיו, לשחק, לטייל וכולי משעות אחה"צ המאוחרות, ימצא במהרה שבחופש הגדול היום ארוך יותר, כי הילדים חוזרים מוקדם יותר הביתה ומחשיך נורא מאוחר. יוצא שאנו מוציאים יותר כסף על קניות ובילויים אחה"צ.
4. החופשה המשפחתית, בדר"כ באוגוסט אבל לעיתים מתחילה גם ביולי, שממש קשה לוותר עליה. אנו צריכים להתאורר! קחו בחשבון מקומות לינה זולים או חופשה באזורים הפחות מתוירים כדי לחסוך כסף.
5. חזרה לבית הספר היא ההוצאה שחותמת את הקיץ וכוללת ילקוטים, מחברות, ציוד, בגדים חדשים, נעליים והכנה לסתיו (מעילים, ג'קטים וכדומה).
להיות מודעים מראש להוצאות יאפשר לכם לתכנן אותן טוב יותר ולהשאיר תקציב לכל הקיץ. חופש נעים.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה