הפרעות אכילה - קצה ההיגיון פוגש את קצה השיגעון
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפרעות אכילה - קצה ההיגיון פוגש את קצה השיגעון 

מאת   29/07/2009 |  נצפה 2067 פעמים
כל מה שלימדו אותנו מאז גיל קטן הוא לאכול, לאכול הרבה, ולאכול בריא. איך זה שאנחנו תמיד עושים טעויות בחיים והולכים לדרכים המעוקלות והלא נוחות כמו הפרעות אכילה. האם אנחנו לא יודעים להתנהג עם הגוף שלנו בצורה בריאה או שאנחנו לא יודעים להתמודד מול החברה ומול שאר בעיות יחסי הציבור האישיות של כל אחד מאיתנו.

הפרעות אכילה הן מושג לא קל ולפעמים דחוס להמון מילים כמו "מחלה, בעיה רפואית" ואף "בעיה פסיכולוגית", השאלה היא מה אנחנו לא עושים נכון כאשר אנחנו מוצאים את עצמנו במצב הזה או במקרה הגרוע יותר, איך אנחנו לא מבחינים כאשר מישהו בסביבה הקרובה אלינו נמצא במצב הזה?
רוב הפרעות האכילה נובעות מבעיות פסיכולוגיות אך ממקומי אינני יכול להעיד אלא להניח בלבד, קו האישיות שלנו מתוח בין קצוות ההיגיון הבריא ועד לקצוות האופי החלש, אכילה נכונה ותזונה בריאה גורמות לנו להיראות וכמובן להרגיש בריאים, אולם כאשר אנחנו מגיעים לקצוות האופי החלש שלנו, אנחנו עלולים להכנס לבעיות פסיכולוגיות רבות, לרוב (לצערנו) נשים ובחורות צעירות הן הלוקות בנושא הפרעות אכילה, לא בגלל שהן חלשות מן הגברים חלילה, אלא עקב העובדה שריגשית הצד הנשי יותר עמוק, ויותר פגיע ולעומתו הצד הגברי יותר חסין וכך גם מן הבחינה הגופנית גוף האישה עדין ומורכב יותר מגופו של הגבר.

הפרעות אכילה הן תמיד סימן למצב נפשי לא תקין, למשל אנורקסיה נרבוזה הינה הפרעת אכילה המוגדרת כבעיה פסיכולוגית קלינית לכל דבר, כאשר אדם מגיע למצב שבו הוא ממאן לשמור על משקל גוף נורמלי והוא מרזה יתר על המידה, איננו מודע לתוצאות ההרסניות שנגרמות לגופו כתוצאה מכך, והוא אף מפתח תפיסה מעוותת לגבי המצב הכחוש בו הוא נמצא, עד כדי דימוי עצמי של אדם שמן שצריך להמשיך ולרזות, ברוב המקרים מי שיבחין בבעיות האלו יהיו האנשים הסובבים את החולה, היות והחולה לא מודע למצבו, והם אלו שצריכים להתריע ולהתחיל לחפש מידע על הפרעות האכילה כגון איך מאבחנים אותן ומהן דרכי הטיפול בהן, ויפה שעה אחת קודם, היות ובעיות אלו נוטות להמשיך ולהתפתח ולגרום לנזקים שבסופו של דבר יכולים להיות גם בלתי הפיכים.

הפרעות אכילה הן לא תופעה בלתי ניתנת לעצירה, וזאת בתנאי שאנחנו מתחילים להתמודד איתן בזמן, הגוף שלנו הוא המקדש שלנו, יכולת ההתמדה שלנו בנושא שמירת הבריאות איננה תמיד חזקה, אך אם אי פעם תרגישו חולשה מסוימת בכל הקשור לגופכם - התייעצות עם גורם מוסמך הינה הפיתרון הראשוני, תנו למומחים לגלות מה שאתם עדיין לא מזהים.
השמנת יתר, אכילה כפייתית ועוד המון מחלות גופניות שכאלו הן עדיין קצה הנפש שמתאחד עם קצה ההיגיון, אל תתנו למח שלכם לשלוט על הגוף, הגוף שלכם מזין את המח ולא להיפך.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה